Příčinou dýchacích onemocnění a především chřipek je zduření  sliznice dýchacích cest. Zduřená sliznice je citlivější na škodlivé vlivy, a proto rychleji reaguje na studený vzduch, dým, prach, alergeny či studené okysličené nápoje. Od zduřené sliznice se  spustí řetěz kýchání, smrkání, horeček, vzniknou

problémy jako při angíně a zánětu průdušek. Následně se mohou přidružit druhotné komplikace, jako například zánět středního ucha, angína, zápal plic. Nachlazení nebo chřipka nejsou vždy stejně silné.

   Každá choroba má svoje ložisko – sídlo. I dýchací nemoci mají svá ložiska, která se mi podařilo objevit, zmapovat a publikovat. Dále se mi podařilo objevit princip zduření sliznice dýchacích cest způsobující chřipku, i přírodní léčení, které je ve formě pohybu pod tlakem – cílené hloubkové masáže. Lze tak zabránit celé řadě chorob, jako například chřipce, angíně, zánětu průdušek, plic, nosních a čelních dutin, zánětu středního ucha, trojklanného nervu, senné rýmě či astma, včetně chronických stavů.

Novum léčení dýchacích chorob pomocí svého pudu je v tom, že se dají léčit i masáží.Tuto činnost dokáže dělat každý živočich, tedy i člověk.K tomu není zapotřebí nějakého mimořádného nadání. Lidé si takovouto léčbu nedokáží představit, neboť jsou zvyklí používat medikamenty. Ale v minulosti naši předci léčili doma mnoho neduhů právě masáží. Možná se pamatujete, že se pomasíroval krk, hruď, mandle a po masáži se dával zábal se sádlem.

Tento domácí způsob léčby se pak šířil pouze v ústní podobě z pokolení na pokolení. Postupně se však ze života vytratil, což je na škodu věci. Přišel čas znovuobjevení tohoto skoro zapomenutého způsobu léčby.

Na počátku je imunitní systém

   Podstatou rýmy nebo chřipky je zduření sliznice dýchacích cest z hormonu,který se vytváří v těle podrážděním určitých receptorů. Chřipkový virus tam je druhotným produktem. Podobný princip zduření sliznice je při menstruaci a je jasné, že ženy nenavštěvuje každý měsíc nejaký virus. Podle celosvětové medicínské vědy je příčinou chřipky chřipkový virus, ale zpochybňují to mnohá fakta. Mnohokrát sa stane, že člověk chřipkou onemocní až v létě, kdy žádná chřipková epidemie není. Odkud se tedy chřipkový virus vzal?

Ve své léčitelské praxi se potkávám s různými případy, které mi vyprávějí pacienti. Jedna matka mi říkala, že dcera měla dva týdny silnou chřipku a přesto, že spolu spaly v jedné posteli, matka ji nedostala. Vysvětlení je jednoduché – jestliže má člověk obranný systém dýchacího ústrojí v pořádku, infikovat se chřipkovým virem nemusí.

Sebeléčebná metoda se umí zaměřit na konkrétní oslabené místo imunitního systému dýchacího ústrojí a masáží je ošetřovat. U lidí, kteří si ošetřují imunitní systém pomocí sebeléčebné metody vrozeného pudu, nemá chřipkový virus šanci chřipku spustit. Za více než 30 let využívání této léčebné metody to potvrdí tisíce lidí, kteří si nepamatují, kdy měli naposledy chřipku a brali antibiotika.

Další předností této metody je, žesebeléčba poskytuje  pacientovi i účinnou prevenci. Pomocí sebevyšetření je možné včas odhalit zárodky nemocí, masáží je zastavit a nedovolit jim, aby se živelně šířily. Člověk dokáže pomocí svých schopností předejít nemocem a jejich nepříjemným symptomům. Vypadá to jako sci-fi? Kdepak, taková je realita u lidí, kteří svůj sebeléčebný pud využívají.

Více o sebeléčebné metodě se můžete dozvědět na semináři Štefana Zakuťanského, který se uskuteční 2. dubna v Léčitelském centru Spiritu v Teplicích. Podrobnosti na tel.: 472 741989.

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500706
DnesDnes355
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3396
Tento měsícTento měsíc12052

Partnerské weby

apartman banner