Jde o jednoduché a přitom velmi účinné cvičení, které vymyslel Alexandr A. Mikulin (1895 -1985), někdejší sovětský konstruktér leteckých motorů. Jako důchodce se začal zajímat o to, jak si upevnit a uchovat zdraví. A tak se ve

věku 76 let zapsal na lékařskou fakultu. Studium dokončil s výborným prospěchem a přišel s řadou podnětných nápadů, kterým však tehdejší oficiální medicína nefandila. Patří k nim i vibrogymnastika, která zbavuje svaly přebytečné kyseliny mléčné, působí na tepny a žíly nohou, ale i kapiláry, celkově zlepšuje krevní oběh. Vibrace vyvolané cvičením uvolňují odpadní látky a napomáhá jejich vylučování z těla. Někteří terapeuti považují vibrogymnastiku za skvělou prevenci proti trombóze i infarktu, pomáhá prý ale i při léčbě různých nemocí vnitřních orgánů.

Jak se provádí? Jde v podstatě o pouhé klepání patami o zem. Stačí s postavit na špičky, paty tak nadzvihnout o jeden až dva centimetry nad podlahu a pak je rázně spustit zpět. Doporučuje se takto cvičit pětkrát denně. Otřesy by se neměly dělat rychleji než jednou za sekundu, po třiceti má vždy následovat asi pětivteřinová pauza a jedno cvičení zahrnuje vždy 30, maximálně pak 60, poklepů.

(zem)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476310
DnesDnes250
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2651
Tento měsícTento měsíc7940

Partnerské weby

apartman banner