0506zbaví2Je důležité podporovat proudění energie a krevní oběh v nohách. To dokáže i jednoduchá masáž. Vede ke zlepšení krevního oběhu, přináší úlevu po náročném dni. Masáži se věnujte vsedě. Dlaněmi a prsty obou rukou přiměřenou silou promačkávejte a masírujte

celou nohu od kotníku přes koleno až k horní části stehna, tedy zdola nahoru směrem k srdci. Celou nohu ve stejném směru promasírujte několikrát, totéž opakujte s druhou nohou. Celkem se masáži věnujte dvě až tři minuty.

Při dalším cviku si lehněte na záda, chodidlo ohněte „do fajfky“ a s nádechem zvedněte nataženou nohu, jak nejvýš můžete. Noha by měla s tělem tvořit pravý úhel. S výdechem vraťte nohu na zem. Cvičení opakujte i s druhou nohou, každou cvičte pětkrát. Toto cvičení zlepšuje pružnost a posiluje svalstvo nohy.

Třetí cvik spočívá v ohýbání jednoho chodidla směrem k hlavě, přičemž se snažte v lehu na zádech vyvíjet tlak na patu. Chodidlo v této pozici necháte pět vteřin a poté je uvolněte. Opakujte několikrát. Ženy by měly začínat levou. Pokud se při cvičení objeví křeče, celé chodidlo promasírujte a pokuste se pokračovat. Křeče vypovídají o ztuhlosti a nepružnosti chodidel.

(žuk)

Bylinné a tradiční přírodní prostředky pro zdraví najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500709
DnesDnes358
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3399
Tento měsícTento měsíc12055

Partnerské weby

apartman banner