0811sosTrávíte dlouhé hodiny za počítačem, máte sedavé zaměstnání? Nesprávná poloha při sezení, špatné držení těla, poškozuje nejen svaly a páteř, ale také vyvolává nepříjemné bolesti hlavy. Pokud máte v kanceláři přetopeno, pohybujete se v nedýchatelném prostředí a

zapomínáte na pitný režim, negativně se to odrazí na vaší celkové pohodě. Voňavá káva to však nespraví, spíš přinese opačný efekt, neboť tělo odvodňuje. Menší či větší intenzitu nepříjemných potíží dobře znají ženy v období kolem menstruace. Spojitost migrény a změn hormonální hladiny je vědecky doložena i v případě klimakteria. U mnoha lidí vyvolávají bolest hlavy také výpary syntetických barev, různé voňavky, zakouřená místnost, umělé a ostré světlo. Víte, že existuje zmrzlinová bolest? Spouštěčem bolestí hlavy může být ledová pochoutka v podobě ovocné zmrzliny, ledové tříště či jiného ledového občerstvení. Receptory chladu v ústech dráždí trojklaný nerv, který vyšle signály bolesti do mozku.

Pokud nechcete sáhnout po tabletkách, na bolest hlavy se nabízí spousta lidových rad a doporučení. Zkušené bylinářky doporučují jednu až dvě lžičky citronové šťávy. Za důležitý minerál pro pohodu a jako prevenci lze považovat hořčík. Najdeme ho v syrové zelenině, hlavně v medvědím česneku, ale také ve slunečnicových semínkách, v luštěninách, arašídech, mandlích, máku. Staré receptáře se zmiňují o bílém zelí. Pro přípravu této jednoduché a údajně účinné medicíny je zapotřebí půlka hlávky bílého zelí, které se nadrobno nakrájí a čtvrt hodiny povaří. Pak stačí páru ze zelí zhluboka inhalovat. Pomáhá i akupresura. Zkuste zmáčknout na několik vteřin místo mezi o obočím oběma palci.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476957
DnesDnes148
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3298
Tento měsícTento měsíc8587

Partnerské weby

apartman banner