„Když jsem vyhledala jednu bylinářku na doporučení známé, v tu chvíli už jsem byla doslova psychicky v koncích. Samotnou by mě nikdy nenapadlo, abych pátrala po alternativních způsobech léčení, spoléhala jsem jen na klasickou medicín u, která ví nejlépe, jak si s nemocným tělem poradit. Lidové léčitele jsem do té doby považovala spíš za šamany, kteří se tváří, že něco umějí a inkasují od lidí velké peníze. Moje prognózy na uzdravení byly víc než chatrné, a tak jsem vlastně neměla co zkazit a nechala se kamarádkou přemluvit. Paní bylinářka, kterou jsem navštěvovala, neslibovala žádné zázraky, ale jak se zdálo, pokud jde o bylinky, měla velký přehled a nejen to. Doporučila mi i další rady, pokud jde o úpravu jídelníčku a celkového životního stylu, naznačila, čeho se vyvarovat, co organismu škodí. Za své rady nechtěla ani korunu, požadovala jen uhradit náklady na výrobu tinktury, mazání a čajů, které jsem si od ní odvážela. Dnes, po roce od vyslovení hrozivé diagnózy, se stále raduji ze života, podle ošetřujícího lékaře jsem prý z nejhoršího venku. Nevím, do jaké míry za to vděčím paní bylinářce, ale jsem přesvědčena o tom, že zázraky se v životě skutečně dějí,“ píše čtenářka z Pardubicka. Jaký je váš názor na uzdravující schopnost léčitelů?

Jana Zárubová, 45 let, úřednice:
Naštěstí jsem zatím nemusela řešit žádný vážný zdravotní problém. Pokud by mě však nějaké těžkosti potkaly, nezdráhala bych se vyhledat vedle lékařů jinou pomoc. Myslím si, že existují věci mezi nebem a zemí, které mohou kvalitu života pozitivně ovlivňovat, život prodloužit.
Anna Pavlíková, 61 let, důchodkyně:
Měla jsem vážně nemocného manžela. Děti mě nutily k tomu, abych se obrátila na nějakého jasnovidce a léčitele, že mám vyzkoušet všechno. Několik jsme jich s mužem obešli, později, když na to už byl špatně, jsem dva pozvala k nám domů. Byly to jen vyhozené peníze, samé čáry máry, ale skutek utekl. Podruhé už bych stejnou chybu neudělala. Nelituji těch peněz, které jsem za jejich „služby“ vydala, vždyť se jednalo o mého muže, pro kterého jsem chtěla jen to nejlepší. Vyčítám si svoji hloupost, že jsem naletěla hezkým slovíčkům. Mého muže to stejně nezachránilo.
K. Zatloukal, 55 let, elektrikář:
Nevím, co je to marodit. K doktorovi se vypravím, jen když nemohu vylézt z postele, a to si nevzpomínám, kdy to bylo naposledy. O léčitelích si myslím svoje, i když s nimi žádnou zkušenost nemám. Podle mého názoru chtějí z nemocných lidí tahat jen peníze.
Z. Radová, 43 let, obchodní zástupkyně:
Alternativní medicínu určitě nezavrhuji, nebránila bych se tomu vyzkoušet některou terapii, pokud bych se dostala do nějakých vážných problémů. Mám kamarádku, jejíž maminka se léčila u přírodní léčitelky, a neslyšela jsem žádné křivé slovo na její adresu. Spíše naopak. Záleží na tom, na jakého člověka narazíte. Někdy i fakt, že vás v klidu vyslyší, poskytne určitou naději, projeví pochopení, je samo o sobě léčivé, což v klasických zdravotních zařízení člověk dost často postrádá.
Připravila: (vos)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500692
DnesDnes341
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3382
Tento měsícTento měsíc12038

Partnerské weby

apartman banner