Domácí česnekové ušní kapky
Česnekové kapky si můžeme snadno vyrobit sami doma. Nejprve očištěnou hlavičku česneku prolisujeme a rozmícháme v malém množství olivového oleje. Necháme po dobu jedné hodiny macerovat na teplém místě. Vymačkáme a přefiltrujeme. Kapeme do ucha opatrně několikrát denně 2 až 3 kapky. Na noc vložíme do ucha namočený kousek tamponu. Používáme při bolestech středního ucha, ale i jiných bolestech v oblasti ušního boltce. V každém případě co nejrychleji zdravotní stav konzultujeme s odborným lékařem z oddělení ORL. Zánět středního ucha nepodceňujeme, nemusí se to vyplatit!
Obklady při zánětu očních spojivek
Záněty očních spojivek vznikají nejčastěji jako následek alergického působení určité látky nebo více látek (pyly, traviny, prach, smog a další) přímo na oční sliznici. Typické je pro něj slzení oči až pocity pálení a svědění. Ke zmírnění zanícených očních spojivek si uděláme následující obklady: Čtyři lžíce směsi uvedeme do varu v 500 ml vody a přikryté necháme vychladnout. Do vlažného odvaru namočíme vatové tampony, mírně vymačkáme, opakovaně přikládáme na oči a necháme působit vždy po dobu dvou až tří minut. Potom opět obklady vyměňujeme, až do úlevy.
Šalvěj proti cukrovce
Šalvěj je rostlina, která se spolu s yzopem lékařským užívá při nadměrném pocení. Ale málokdo ví, že biochemické látky obsažené v šalvěji mají blahodárný vliv na udržování nízké hladiny cukru v krvi. Stačí denně konzumovat 3 až 5 listů čerstvé šalvěje ze zahrádky denně. Listy můžeme i rozmixovat v trošce vody nebo zkonzumovat jako součást vhodného salátu.
Zázvor na zlepšení trávení
Doma si můžeme jednoduchým způsobem vyrobit povzbuzující kapky na zlepšení narušeného trávení. Pomůžeme tak lépe vyplavovat žaludeční a další trávicí šťávy a to jak ze žlučníku, tak i ze slinivky břišní. Vezmeme tři polévkové lžíce drceného kořene zázvoru, zalijeme 500 ml vodky nebo domácí 40% slivovice a za občasného protřesení ponecháme po tři týdny macerovat. Scedíme a užíváme po jedné polévkové lžíci dvakrát denně nalačno. Z kořene zázvoru můžeme také odvarem připravit hořký lahodný čaj, který pijeme bez cukru.

(mudr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500677
DnesDnes326
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3367
Tento měsícTento měsíc12023

Partnerské weby

apartman banner