Klimakterium
Klimakterium je období ženy, kdy u ní vynechávají svoji fyziologickou funkci oba vaječníky, takže dochází k podstatným změnám v oblasti pohlavních hormonů. V tomto období zmírňuje nepříjemné pocity, které tyto změny provázejí, čajová směs složená ze dvou dílů natě meduňky, k nimž přidáme po jednom dílu natě třezalky, šišek chmele a semene fenyklu.
Čaj připravujeme ve formě nálevu - jedna vrchovatá polévková lžíce této směsi na 250 ml vody. Mírně povaříme a necháme vyluhovat po dobu 30 minut. Scedíme a popíjíme jeden až dva šálky denně, v akutnějších stavech si můžeme dovolit popíjet i tři šálky denně, nejlépe po jídle.
Senná rýma
Senná rýma je velmi nepříjemné alergické onemocnění. Není vzácností ani u malých dětí, které jsou astmatici nebo trpí ekzémem. Důležité je dodržovat i patřičnou dietu, především ze stravy vyloučit kravské mléko.
Z bylinek můžeme při alergické senné rýmě, což se vyskytuje nejčastěji při sušení trávy, využít tento léčivý čaj. Uděláme čajovou směs ze tří dílů natě třezalky, k nimž přidáme po dvou dílech kořene kostivalu a puškvorce a po jednom dílu natě přesličky a květu heřmánku. Dvě lžíce čajové směsi necháme přes noc macerovat ve 250 ml studené vody. Ráno krátce povaříme a necháme přikryté vychladnout a vyluhovat po dobu 25 až 30 minut. Odlijeme 50 ml, které použijeme na výplachy nosu, dolijeme 250 ml vody, ohřejeme na vlažnou teplotu a tento nálev vypijeme teplý před jídlem - rozdělený do tří dávek denně.
Štítná žláza
Na úpravu činnosti štítné žlázy si můžeme připravit následující bylinný čaj. Do 500 ml studené vody dáme jednu polévkovou lžíci mletých ovesných vloček a lžíci nasekané natě karbince. Pomalu uvedeme do varu a necháme vyluhovat po dobu 30 minut. Scedíme a pijeme tento půl litr rozdělený na 2 až 3 dávky denně po dobu 30 dnů. Potom následuje čtrnáctidenní pauza. Po kontrole u endokrinologa, na základě krevních testů, můžeme tuto kúru zopakovat. Tuto léčbu doplňujeme konzumací plodů rakytníku.
(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473255
DnesDnes144
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3670
Tento měsícTento měsíc4885

Partnerské weby

apartman banner