Blížící se jaro člověka většinou inspiruje v bytě něco zásadního změnit. Začíná se tím zdánlivě nejjednodušším, jako je přestavení jednotlivých kusů nábytku, obrazů, výměnou porcelánu za sošky, však to znáte. Tahle inovace bývá vždy sice méně nápadná, zato bez mimořádných finančních výdajů.
Zásadní změny už se bohužel bez inspirace a peněžních prostředků neobejdou. Máte v bytě, na půdě, nebo jinde staré křeslo, které je vám líto, s ohledem na konkrétní vzpomínky ze svého života, vyhodit? Prověřte svou fantazii a zručnost. Postačí pár metrů látky, abyste vytvořili ze starého kousku nový. Vydejte se za ní do second handu, vetešnictví, uspět můžete i v prodejně s použitým zbožím, vybrat je ale třeba pevnou látku. Pak už pusťte uzdu fantazii.
V prvé řadě je zapotřebí nábytek dobře osmirkovat, důkladně umýt, vysušit a odmastit, starou látku odstranit. Je-li potřeba nová výplň, vyřízněte ji z molitanu. Tvar sedáku i opěrku pak obkreslete na balící papír a po obvodu přidejte deset centimetrů na založení a vystřihněte. Okraje začistěte entlovacími nůžkami, nebo je obšijte. Textilní potah se vypíná do kříže, aby byl pevně napnutý. Kdo je za šicím strojem nebo s šicí jehlou v ruce jako doma, bude pro něj hračkou nové šaty pro křeslo vyšperkovat třeba různými sklady, záhyby, bohatě řasit bočnice a podobně. K tomu nejlépe poslouží čalounická svorkovačka. Hodně parády lze vytvořit i použitím kroucených šňůr, střapců a různým lemováním.
(ruch)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373606
DnesDnes170
VčeraVčera865
Tento týdenTento týden2856
Tento měsícTento měsíc1035

Partnerské weby

apartman banner