Velikonoce jsou pro někoho svátky jara, pro jiného nejvýznamnější křesťanský svátek. Tak či tak jsou po dlouhé zimě vítanou změnou, kdy se příroda probouzí, prodlužují se dny a přibývá slunečního svitu. Mnozí z nás pocítí potřebu pěkně si

doma uklidit a vyzdobit byt. Velikonoční věnec můžete mít jako dekoraci dlouho i po svátcích. Inspiraci nejen pro velikonoční zdobení interiéru můžete najít v zajímavé publikaci Můj květinový ateliér, z níž je naše ukázka. Vydalo ji nakladatelství Smart Press a najdete v ní spoustu kreativních nápadů na originální květinové dekorace s jednoduchými postupy a praktickými radami.

Velikonoční věnec si můžete vyrobit ze stálezeleného keře zimostrázu. Jestliže nepoužijete tradiční symboly Velikonoc a ponecháte věnec pouze se zelení, hyacinty nebo stuhami, může posloužit i jako perfektní čistě jarní dekorace.

Co budete potřebovat? Slaměný korpus o průměru 25 cm, zimostráz, 2 ks hyacintů s cibulí, mech, vázací drát, lepicí pistoli, 3 vyfouknutá vajíčka, 5 kusů cibulek sazeček, asi 2 metry stuhy, peříčka, případně další velikonoční dekorace podle vašeho vkusu.

Jak postupovat? Ke slaměnému korpusu přikládejte a vázacím drátkem připevňujte nastříhané větvičky zimostrázu. Očistěte si šupinaté hlízy hyacintů a drátkem je připevněte ke korpusu. Cibulky pravidelně roste, aby mohl hyacint vykvést. Lepicí pistolí přilepujte všechny další dekorace. Začněte od těch nejvýraznějších, což budou vyfouknutá vajíčka. Připravte si jednoduché mašličky a připevněte je drátkem rovnoměrně po obvodu věnce. Tavnou pistolí postupně přilepte další velikonoční dekorace podle vlastního vkusu. Je vhodné barevně je sladit buď do pastelových tónů, do zářivých odstínů nebo použít naopak pouze přírodní materiál.

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587992
DnesDnes387
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1239
Tento měsícTento měsíc18356

Partnerské weby

apartman banner