Začíná adventní čas, radostné očekávání příchodu Ježíška. Doba, která přeje vánočnímu naladění, přípravě sváteční tabule, zhotovování nejrůznějších originálních ozdob, kreativních výtvorů, jež působivě ozvláštní domácí atmosféru. S minimálními náklady lze vlastnoručně vykouzlit ozdobnou

dekoraci. K tradiční předvánoční výzdobě patří věnec na dveře, stačí jen trochu fantazie a šikovné ruce. Nechte se inspirovat našimi jednoduchými návody.

Ozdoba ze spíže

V každé domácnosti se najde pár šťavnatých jablíček. Není důležité, zda chutnají sladce, mají navinulou chuť, jsou zelené nebo rudě červené. Pro závěs na okno či dveře budete potřebovat osm až deset malých nebo středně velkých kusů. Připravte si vázací drát, na něž jablka jedno vedle druhého navléknete. Na drátek přivážete obyčejný provázek nebo úzkou stužku v barvě jablíček, abyste měli věnec za co pověsit. Přizdobit ho můžete ještě šiškami, doplnit kouskem vánočního perníčku, drobnostmi, které najdete v přírodě.

V jednoduchosti je krása

Stylovou dekoraci můžete vyrobit z přírodního materiálu, z voňavých plodů lesa, zeleně ze zahrádky. Potřebovat budete slaměný korpus, vázací drát, nůžky, různé přírodní materiály. Použít můžete větvičky z buxusu, tůje, tisu, vřes, hortenzii, šišky, cesmínu a mnohé další. Na slaměný korpus postupně přikládejte svazky zeleně v jednom směru a ovažte vázacím drátkem. Nakonec věnec opatřete obyčejným provázkem nebo ozdobnou mašlí na zavěšení.

Dekorace nejen z oříšků

Ořechy nechybí v předvánočním času žádné hospodyňce, stejně jako voňavé koření a citrusové plody. I ty lze využít ke skvostné dekoraci na dveře. Potřebovat budete polystyrenový věnec, který lze pořídit za pár korun v každém hobby centru či květinářství, hrstičku buráků nebo voňavého koření (hřebíček, badyán, anýz). Voňavou ozdobou mohou být i plátky pomeranče, citronu, hrozinky, sušené švestky a podobně. Připravte si i univerzální lepidlo, dobře se bude pracovat s párátkem, špejlí, použít lze samozřejmě tavnou pistoli. Na polystyrenový korpus nalepujte, párátkem připevněte, slupky od buráků, koření, plátky citrusových plodů, jeden kousek vedle druhého. Nakonec věnec přelakujte, můžete použít i běžný lak na vlasy.

(mav)

DODATEK

Slovo advent pochází z latinského „adventus“ a znamená příchod. Věnec je jedním ze symbolů adventního období, které trvá čtyři týdny.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505509
DnesDnes568
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3761
Tento měsícTento měsíc16855

Partnerské weby

apartman banner