Lobelka
Je známá spíše jako letnička než záhonová trvalka. Kvete až do konce podzimu drobnými květy bílé nebo modré barvy. Vyžaduje slunečné až polostinné stanoviště, dobře odolává dešti a výborně se kombinuje s jinými rostli nami s většími květy. Vyžaduje humózní půdu, mnoho živin a bohatou zálivku. Každý týden potřebuje mírně přihnojit. Pokud ji po odkvětu zastřihneme, znovu vykvete. Hodí se do okenních truhlíků, lobelkou můžeme osadit květinové mísy, vhodná je jako podsada k rostlinám na kmínku s korunkou.

Gazánie
Dorůstá do výšky třicet centimetrů a vytváří bílé, žluté, oranžové, ale i růžové květy s výraznou kresbou. Kvetou až do příchodu prvních mrazíků. Gazánii se říká sluneční květina, neboť se její květy otevřou jen, pokud svítí sluníčko, na noc se květy zavírají. Proto se vysazuje na slunečně exponovaná místa, jen tak vynikne její neobyčejně dekorativní květ. Vyjímat se bude jak na záhoně, v barevné směsi květin, ale rovněž na skalkách či zídkách.

Osteospermum
Patří k oblíbeným balkonovým a truhlíkovým rostlinám. Dorůstá do výšky třiceti centimetrů a vytváří bílé, žluté, oranžové, ale i růžové květy s výraznou kresbou, kvetou až do příchodu prvních mrazíků. Vyžaduje slunné, světlé, sušší stanoviště, při nedostatku světla méně kvete. Zeminu je třeba udržovat mírně vlhkou, ale nesmí se přemokřovat. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujeme, podpoříme tak další kvetení.
(map)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506399
DnesDnes238
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden238
Tento měsícTento měsíc17745

Partnerské weby

apartman banner