I na podzim může městský balkon ozvláštnit zajímavé aranžmá z nejrůznějších rostlin. Čím nahradit dávno odkvetlé letničky, aby i v sychravém, nepříznivém čase působil tenhle kout zajímavě, přívětivě, vytvářel romantické, příjemné prostředí? Vedle různých druhů chryzantém se budou v balkonových nádobách pěkně vyjímat vřesovce. Nejlépe působí, máme-li možnost sesazovat je do větších skupin. Pěkně bud e vřesovec působit v sousedství se stálezelenou plazivou libavkou poléhavou, která má široké oválné listy a po celou dobu ji zdobí červené plody. Pěkně se bude vyjímat například s brusinkou, zvláště zakrslým kultivarem Minor či vedle plazivé medvědice lékařské, břečťanu či plazivého jalovce.
Například poupata vřesovce pleťového se zakládají již na podzim, rozvíjejí se podle počasí a odrůdy od listopadu, prosince do února a vydrží kvést až do dubna. Napadaný sníh je přikryje zimní peřinou, a jakmile sníh roztaje, keříky pokračují v kvetení. Zajímavý je například kultivar vřesovce pleťového Foxhollow, který má žluté listy, roste pomaleji, na světle se mohou listy zbarvovat až do žlutooranžova, výrazněji žlutě v zimě. Kvete od února do dubna. Bílými květy kvete od prosince do března kultivar Alba, December Red vykvétá již na podzim, v listopadu a kvete celou zimu. Záleží na jejím průběhu a mikroklimatických podmínkách. Pro balkonový truhlík je vhodný i vřesovec nižšího vzrůstu - Erica cinerea. Jeho letorosty jsou jemně pýřité, obvykle tmavě zelené až purpurové. Nízký vřesovec Erica williamsii se v zimě zbarvuje hnědě či žlutě a dorůstá výšky kolem dvaceti centimetrů.
 (map)
DODATEK
I když jsou vřesovce poměrně odolné suchu, při pěstování v nádobách nenecháváme substrát vyschnout, neboť rostlinky mají rády vlhčí půdu. Zaléváme nejlépe dešťovou vodou.

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473942
DnesDnes283
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden283
Tento měsícTento měsíc5572

Partnerské weby

apartman banner