Máte rádi romantická hradiště? Pak se vydejte po stopách Keltů do jižních Čech, konkrétně do oblasti mezi Vimperkem a Volyní. Od Čkyně putujeme na mohutný zalesněný vrch. Někdy kolem roku 700 před naším letopočtem tu vzniklo důležité a rozlehlé hradiště. Krátce sloužilo jako sídliště, později se přestavilo v refugium, útočiště obyvatel v době hrozícího nebezpečí. Strážilo i obchodní stezky z Paso va, koncem 1. století před Kristem však Keltové nadobro odešli.

Vrch je opředen strašidelnými pověstmi, během úplňků se u někdejší akropole zjevovaly podivné průsvitné postavy a duchové. Ve třicátých letech minulého století tu koketovali se spiritismem mladí turisté, ale dobře to nedopadlo.

Při stavbě hradiště byla rafinovaně využita i přirozená skalní uskupení, dvě kamenná moře a různé přírodní útvary. Celek se skládal z akropole a dvou předhradí, mohutných valů a zajímavé brány. Z vnějšku byla chráněna skalním převisem, který mohl plnit funkci jakéhosi bezpečnostního rámu či rentgenu. Dodnes vykazuje energetické zbytky, odpad psychické (duchovní) energie. Možná jsou to „záznamy“ psychiky tisíců lidí, kteří touto bránou procházejí. Kdo sem nepatřil, mohl u brány pociťovat různé závratě, bolesti hlavy či se začal třást nebo bát. Podobné pocity mají i návštěvníci hradů a zámků, pokud se dostanou do „nebezpečného“ místa. Magická ochrana fungovala docela jednoduše, dokázala narušit lidské biopole a jedince rozhodila. Hradiště mělo i dva další vchody, dočasně nepoužívané. U nich se nic výjimečného měřením nenalezlo.

Zajímavá je i křesťanská opozice. Pár kilometrů odtud najdeme táhlý hřeben s trojicí poutních míst zasvěcených svaté Máři Magdaléně, svatému Vojtěchovi a svatému Janu Křtiteli. Všichni bojovali s démony a platí za velmi významné ochránce před zlými silami. Je to jenom náhoda? Nebo šlo o důležité strážce lidu před démony a duchy z hradiště? A nestřežili svatí i něco jiného, daleko nebezpečnějšího?
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433532
DnesDnes526
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3650
Tento měsícTento měsíc3650

Partnerské weby

apartman banner