Cítíte se unavení, ve stresu, chcete do svého života vnést harmonii, pohodu, více radosti? Není zapotřebí utrácet za drahé přípravky z lékárny, ani za léčivé rostlinky. Zkuste doma udělat prostor a cestu životodárné energii podle více než tři tisíce let starého čínského učení feng-shui. Navodit příjemné prostředí, uspořádat věci trochu jinak kolem sebe, může přinést do duše pohodu, vnitřní rovnováhu, uspokojení, dobré zdra ví. Připomeňme některé osvědčené léčebné techniky podle feng-shui.

*Zásadním principem této východní filozofie je umožnit cestu energii, abychom mohli v prostoru volně dýchat. Přísun čerstvého vzduchu zajistíme častým větráním, byt zbytečně nepřetápíme, k osvěžení vzduchu a k zpříjemnění atmosféry poslouží pokojová fontánka. Ta dokáže zklidnit stresovanou mysl, uspořádat myšlenky, vracet rozkolísanou rovnováhu.
*Udržujeme byt v čistotě. Pamatujeme na to, že umytá okna, nábytek bez prachu, uklizená kuchyň, toaleta, pracovní stůl, to všechno ovlivňuje pozitivní energii v bytě.
*Pořádek je třeba si udělat i v osobních věcech. Brzdou potřebné energie mohou být skříně plné harampádí, šuplíky se starou korespondencí a fotkami, starými předměty, které nikdo nevyužívá, hromady novin a jiných nepotřebných věcí.
*V umění feng-shui hrají důležitou roli i barvy, neboť mají léčivé schopnosti. Například červené doplňky mohou zvyšovat vitalitu, velmi efektivně napomáhat k rozproudění ctižádosti, odhodlanosti, zahřívají a posilují proudění energie. Červená symbolizuje radost, smích a štěstí. Nedoporučuje se však v ložnici, síla červené barvy může narušovat klid, který je zapotřebí ke spánku. Pro potěchu duše vsaďte na žlutou barvu. Pomáhá při tělesné únavě, probouzí kreativitu, šíří dobrou náladu, ze všech barev nejvíce ovlivňuje psychiku.
*I rostliny pomáhají čistit myšlenky. Podle učení feng-shui přinášejí řezané květiny vyjasnění, pozitivně stimulují nervovou činnost, symbolizují výdrž, dlouhý život. Avšak pozor, energii odebírají uvadlé, suché květiny, vhodné nejsou ani pichlavé druhy pokojových rostlin, jako jsou například kaktusy.
*Technika feng-shui dává důraz na světlo, které přitahuje zdraví, radost, prosperitu, šťastnou budoucnost. Čím jasnější světlo, tím lépe.
*Pořiďte si do bytu zvonkohru. Umístěte ji nejlépe k oknu, ke dveřím, jejím cílem je zabránit uniku pozitivní energie. Rovněž křišťál bude vyzařovat pozitivní energii, prostoru dodávat světlo, vnášet radost, klidnit duši. Čas od času je však třeba opláchnout ho pod tekoucí vodou.
(mp)

DODATEK
Ve staré Číně se věřilo, že vítr feng a voda shui jsou prostředníky mezi nebem a zemí. Oba tyto prvky obsahují neviditelné čchi, tedy životodárnou energii nebo také „dech života“.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453449
DnesDnes145
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1356
Tento měsícTento měsíc4395

Partnerské weby

apartman banner