Kartářka a jasnovidka Naděžda Iždinská se ve své praxi setkává s nejrůznějšími klienty a jejich životními příběhy. O některé z nich se s námi podělila.

Když Nadě zavolala klientka Eva, neměla z ní nejlepší pocit. Její hlas

byl nepříjemný a arogantní, zároveň naléhavý. Bylo vidět, že je zvyklá velet a vše dirigovat po svém, nedala se odbýt a za každou cenu chtěla výklad, ačkoli jí Naďa vysvětlovala, že v nejbližším čase nevidí změny. Při osobní návštěvě karty potvrdily, že zůstává vše při starém, ovšem s dalším rokem se to může pořádně pokazit. A to pokud se bude Eva míchat do věcí, do kterých jí nic není. Karty varovaly, že když Eva nezůstane v jakési záležitosti pouhým pozorovatelem, bude se nemístně angažovat, vlastní vinou rozpoutá hádku. Ta bude zbytečná, neoprávněná, a Evu může stát manželství. Karty jasně ukázaly hrozbu rozvodu a samotu, také marný pokus cosi napravit. Ačkoli se jinak Nadě říká „posel dobrých zpráv“, tentokrát klientka neodcházela s úsměvem, ba co víc, byla na Naďu pořádně nazlobená.

Ale sešel se rok s rokem a Eva zazvonila u Nadiných dveří zas. A už zdaleka nebyla tak panovačná a sebevědomá. Zkroušeně Nadě vyprávěla: „Měli jsme s manželem odjet na týdenní pobyt na horskou chatu, ale já nemohla. Nezrušili jsme to kvůli storno poplatkům, s manželem tam jela šestnáctiletá dcera. Užili si to. Vše bylo v pořádku do okamžiku, kdy mi kolegyně v práci nasadila brouka do hlavy. Vyprávěla mi, jak její kamarádka načapala manžela při nevěře a že se chlapům nedá věřit. Řekla jsem jí, že v tomhle manželovi věřím, ale vysmála se mi. A přidala radu, že bych si ho měla lépe kontrolovat. Jen pár dní potom se manžel nečekaně zpozdil. Nebral mi ani telefon, netušila jsem, co se stalo. Když dorazil, pustila jsem se do něj hned mezi dveřmi. Hájil se, že se mu pokazilo auto, byl unavený a šel brzy spát. A já? Vzhledem k podezření, které to ve mně vyvolalo, jsem vzala jeho telefon a zjišťovala, komu volal, kdo mu píše. A to byl začátek konce.“

Eva v telefonu našla SMS zprávu od jakési Aleny. Psala: „Jsem vděčná za ty krásné večery. Vím, jsi ženatý a máš dceru, přesto na tebe budu vzpomínat, protože se ke mně nikdo dlouho nechoval tak hezky.“ V Evě ta slova probudila fúrii. Vzbudila manžela, který nechápal, co se děje, a doslova mu omlátila telefon o hlavu. I když vysvětloval, že se jen potkali během zájezdu ve společenské místnosti, měli shodou okolností místa u jednoho stolu, že si povídali a párkrát si zatančili, Evu to neuklidnilo. Spíše naopak. A vynadala i dceři, že otce kryje. Vlepila jí za to pořádnou facku, dcera plakala. Manžel se na to konto sebral, beze slova si zabalil pár věcí a odešel. Na Evu už se ani nepodíval. Eva manželovi zavolala, ale ne proto, aby se omluvila. Její ego bylo velmi uraženo, a tak mu vyčetla, že nedokončili rozhovor. Odpověděl, že jí k tomu nemá co říci a že podá žádost o rozvod. Eva teď chtěla od Nadi vědět, jak to dopadne. A karty nepřinesly dobré zprávy. Naďa Evě už jen připomněla, že ji varovala, ať se drží zpátky. A jak to tedy skončilo? Dcera dostudovala a odešla k otci. Eva po sedmnácti letech manželství zůstala jako kůl v plotě, jak se říká.

„Eva, ačkoli věděla předem, co se může stát, nic nezměnila na svém přístupu. Když někoho milujete, musíte si uvědomit, že nejste jeho majitelem, nevlastníte ho,“ upozorňuje Naďa. „Láska je o snaze udělat druhého šťastným, ale spousta lidí přemýšlí spíš o tom, co by měl, nebo dokonce musí, udělat partner, aby byli šťastní oni.“

(zem)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2425893
DnesDnes382
VčeraVčera709
Tento týdenTento týden1091
Tento měsícTento měsíc21372

Partnerské weby

apartman banner