Na rány stačí med. V Austrálii už vyzkoušeli metodu našich předků: pacienti postižení onemocněním bakteriemi, které byly rezistentní vůči antibiotikům, jsou nyní léčeni medovými obklady. Med má všestranné účinky: obsahuje aminokyseliny, které společně s

vitaminem C urychlí obnovu tkání, jeho další složky likvidují infekční zárodky a některé látky v medu obsažené brzdí rozvoj zánětů.

Pro zdravé zuby. Kromě pravidelného čistění ústní dutiny po každém jídle a preventivních prohlídek dvakrát ročně byste měli jíst mrkev, rajčata a meruňky, protože jsou zdrojem vitaminu A, který je nezbytný pro vývoj zubní skloviny. Petržel, řeřicha, brambory, citrusové plody, jablka a špenát zase pomáhají proti krvácení dásní.

Stévie snižuje hladinu cukru v krvi. Rostlina je jako sladidlo na rozdíl od cukru téměř nekalorická, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodná i pro diabetiky. Posiluje produkci inzulínu a tlumí přitom tvorbu cukru v játrech. Oba tyto procesy snižují hladinu cukru v krvi, jak ukázal výsledek jedné dánské studie.

Tymián k inhalaci. Proti bolestem v krku inhalujte tymián. Čajovou lžičku bylinky přelijte dvěma litry vroucí vody a vdechujte páru. Krk přestane rychle bolet.                

(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2425873
DnesDnes362
VčeraVčera709
Tento týdenTento týden1071
Tento měsícTento měsíc21352

Partnerské weby

apartman banner