Evropská města se o Vánocích proměňují v pohádkové zimní ráje, náměstí zaplavují stánky se spoustou dobrot, rozmanitými vánočnímí dárky i předměty řemeslné výroby. V každém regionu čekají jiné speciality a nápoje. Některé trhy jsou však velmi neobyčejné.

Plovoucí adventní trhy – Německo

Doslova za humny, nedaleko Pasova, se v bavorském městečku Vilshofen již od roku 2006 konají „plovoucí” adventní trhy. Vánoční stánky s dobrotami zde najdete na palubě parníku i na náplavce, kde pak stojí čtyřmi tísíci světýlky a více než 1 500 vánočními koulemi ozdobený stromek. Pohled z druhého břehu je opravdu kouzelný. Trhy se zde konají pouze první tři adventní víkendy.

Vánoce v zábavním parku Tivoli Gardens – Kodaň, Dánsko

Tivoli Gardens, postavený v roce 1843 v centru dánské metropole, patří k nejstarším zábavním parkům na světě. Každý rok se touto dobou park promění v ráj pro milovníky vánoční atmosféry. Užít si můžete světelnou show u jezera nebo v čínské čtvrti či pod horskou dráhou Demon, nechybí ohňostroj či již tradiční vystoupení sboru „Lucia Parade“, který prochází parkem a zpívá nádhernou píseň Santa Lucia.

Santova vesnička na polárním kruhu – Rovaniemi, Finsko

Kde jinde zažít vánoční atmosféru než v rodné vesničce Santa Clause? Ta se nachází osm kilometrů severně od finského Rovaniemi a prochází jí v podobě čáry na zemi polární kruh. Můžete se zde osobně setkat se Santou, k němuž vás ochotně dovedou elfové. Kouzelná je ale také zdejší zasněžená zimní krajina vyzdobená vánočními světýlky ze sobího spřežení.

Podzemní vánoční trhy – Holandsko

Valkenburg je nejzajímavějším místem Holandska, které můžete o Vánocích navštívit. Najdete zde totiž rovnou dva podzemní adventní trhy. Prvním je Gemeentegrot (Obecní jeskyně) – největší, nejstarší a nejnavštěvovanější podzemní vánoční trh v Evropě na dně známého Caubergu. Tím druhým je pak  Fluweelengrot (Sametová jeskyně).

Trhy na středověkém hradě - Tiffauges, Francie

Hrad Tiffauges se nachází ve Francii a jeho historie se váže ke středověku a neslavně proslulému baronu de Rais (Modrovousovi). O Vánocích se však promění v pohádkové místo s 50 stánky nabízejícími lokální produkty a výrobky uměleckých řemesel. Zasněžený borovicový les dotváří atmosféru při vánočním průvodu „Marché de Noël” a pokud se chcete cítit jako opravdový šlechtic či královna, podíváte se na svět z koňského hřbetu.

Vánoční trhy na vlakovém nádraží – Curych, Švýcarsko

V hlavním městě Švýcarska se nachází největší zastřešený adventní trh v Evropě – Christkindlmark. Najdete jej na hlavním nádraží a jeho dominantou je vánoční strom ozdobený více než 7 000 křišťálovými figurkami od proslulé firmy Swarovski. Další zajímavostí je vánoční světelná show promítaná přímo na fasádu hlavního vestibulu nádraží.

Vánoční trhy v zábavním parku Liseberg - Göteborg, Švédsko

V druhém největším švédském městě Göteborg se oblíbené vánoční trhy konají ve známém zábavním parku. Liseberg je osvícen téměř pěti miliony světýlky a každý rok sem zavítá přes půl milionu návštěvníků. Kromě velkého výběru vánočních dárků, které nabízí 80 stánků a obchůdků, si můžete zabruslit na kluzišti, projet se na ruském kole či řetízkovém kolotoči. Na nejmenší tu čekají nejen atrakce (například cesta lodičkou do kouzelného světa plného králíčků), ale také Santův domek. Nechybí ani baletní pohádková inscenace Louskáček.

 Adventní trhy v soutězce pod viaduktem - Ravennaschlucht, Německo

Vánoční vesnička tvořená dřevěnými stánky se nachází v soutězce v magickém Černém lese. Více než 40 vystavovatelů nabízí místní speciality i ručně vyráběné umělecké předměty za kouzelného hudebního doprovodu pod osvětleným železničním viaduktem.

(luv)

Zdroj: Trivago

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434222
DnesDnes451
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4340
Tento měsícTento měsíc4340

Partnerské weby

apartman banner