Také si občas malujete z dlouhé chvíle různé čmáranice na papír? Při nudných poradách, na různých akcích, při telefonování? Věděli jste, že bezmyšlenkovité kreslení má svůj význam? Souvisí s aktuálním rozpoložením a stavem mysli, s temperamentem, skrytým

přáním a podobně. Posuďte, zda se najdete v následující charakteristice.

Kroužky, spirály, geometrické tvary. Podle psychologů jsou typické pro jedince praktického založení. Hledají životní harmonii a jistotu. Většinou jednají s rozvahou, klidem, bez emocí. Pokud stojí před nějakým zásadním rozhodnutím, potřebují k němu dostatečný čas.

Zvířátka. Malují je většinou optimističtí lidé, kteří jsou vůči svému okolí otevření, snadno navazují kontakt, neschází jim empatie. Bez váhání pomohou, ochraňují své blízké. Podle velikosti zvířete lze usoudit, jak si představují sami sebe. Například slona namaluje člověk se zdravým sebevědomím, který o sobě nikdy nepochybuje. Menší zvíře na obrázku může symbolizovat potřebu silných citových a rodinných vazeb, tendenci o někoho pečovat.

Láhve a nádoby. Autor či autorka se jejich prostřednictvím přenáší z reality všedního dne do světa oproštěného od chaosu, stresu, nepříjemných tlaků. Sní o prostředí, kde je nezdržují naléhavé telefonáty, e-mailové zprávy, mají naprostý klid, jenž v reálném světě narušují moderní technologie.

Kytičky. Najdete je v obrázcích majitelů křehkých duší. Prostřednictvím květin utíkají do jiných sfér, růžovějších časů, protože potřebují uvolnit svou fantazii a také se zbavit negativních pocitů, které se mnohdy snaží před světem skrývat.

Srdíčka. Malují je jedinci, jež jsou buď hodně zamilovaní, nebo po lásce touží. Srdíčka mají v oblibě také lidé, kteří umějí druhým pozorně naslouchat. Jestliže se jim v životě nedaří, udělali nějakou chybu, dokážou se dlouho trápit, zpytovat svědomí, problémy si velmi připouštějí.

Řetězy. Jestliže patříte k těm, co si ve volných chvílích malují na papír řetězy a linky, naznačuje to velmi silný smysl pro pořádek, zatímco chaos na vás působí rušivě. Zřejmě vyznáváte tradice, nepostrádáte logické uvažování, jste člověk s neuvěřitelnou energií.

Domečky. Jejich autoři jsou lidé, kteří mají rádi své jisté, touží po pocitu bezpečí, mají potřebu se o někoho opřít. Podle psychologů je zřejmé, že hledají ochranu před okolním světem.

Otazníky, tečky, vykřičníky. Interpunkční znaménka prozrazují velmi racionálního člověka, jenž rád odhaluje všelijaká tajemství a záhady. S oblibou nakukuje do zákulisí, zajímá se o detaily, zvědavost mu nedopřává klidu.   

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457432
DnesDnes558
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden558
Tento měsícTento měsíc8378

Partnerské weby

apartman banner