Občas se mezi vašimi dotazy objeví prosba, abychom napsali, jaké jsou děti narozené v jednotlivých znameních zvěrokruhu, jaké nemoci jim hrozí, kam je nejlépe směrovat. Ve spolupráci s astroložkou Olgou Krumlovskou tedy v obecné rovině rozebereme

postupně všechna znamení tak, jak jdou za sebou. Leden náleží z větší části znamení Kozorožce…

Dítě Kozorožec

Olga Krumlovská říká:„Do vínku mu je dána ctižádost a pracovitost, spolehlivost, nechybí mu vytrvalost. Už jako velmi malé cítí potřebu získat si úctu a respekt v kolektivu. Samo si naopak dokáže vážit dospělých, kteří něco umějí a v životě dokázali. Malý Kozorožec bývá spíše samotářem, případně vyhledává společnost starších dětí, s nimiž si díky své přemoudřelosti spíše porozumí. Na první pohled může působit odměřeně, přesto mu nechybí smysl pro humor, zejména slovní. Toto dítě bývá prakticky založené, nepatří tedy ke snílkům. Raději pracuje na své dokonalosti, usiluje o to, aby se mu podařilo přiblížit se dospělým. Touží co nejdříve dosáhnout nějaké vedoucí pozice. Chce vše kontrolovat a pro rodiče bývá nepříjemným zdrojem neustálých dotazů typu: Kam jdete, kdy přijdete, co tam budete dělat? Rádo plánuje nejen své aktivity, ale vzhledem k silným mocenským ambicím se snaží plánovat volný čas i ostatním členům rodiny, což může vést až ke konfliktům. Jeho činorodost se může stát postrachem okolí.“

Zdraví:Statisticky více se objevují onemocnění páteře a kloubů, kožní onemocnění a alergie, úrazy kolen. V ohrožení jsou i zuby (tyto děti častěji nosí rovnátka).

Rodina: Ačkoli dítě mívá sklon k pesimismu, bývá zachmuřené a mívá špatnou náladu, není dobré je popichovat opičkami a snažit se je rozesmát. Rodiče by se na něj měli snažit působit inteligentně. O tom, jak vnímá dítě otce, vypovídá v horoskopu umístění Slunce. V oblasti, v níž se nachází, bude mít otec největší vliv. To, jak naopak vnímá matku, jak se k ní chová, ovlivňuje umístění Luny.

Vhodná povolání: Je předurčeno k vedoucím pozicím a k úspěchu v jakémkoli povolání, které si vybere. Ale i v tom, co ho nebaví, může vyniknout, protože je nesmírně pracovité a houževnaté. Ke každé práci, i k té, kterou nenávidí, přistupuje svědomitě a precizně. Velkých úspěchů může dosáhnout v zaměstnáních, v nichž se pracuje s penězi (bankovní úředník, mzdový účetní, makléř, obchodník). Má talent i na práci s nemovitostmi, stejně tak z něj ale může být dobrý inženýr, lékař nebo vědec. Jako pedagog bude vzbuzovat respekt přísností a náročností. Skvěle se zhostí role ředitele, šéfredaktora, manažera slavných osobností. Pokud nezíská vedoucí pozici, může být tzv. šedou eminencí, která skrytě rozhoduje a manipuluje s kolegy i nadřízenými. 

Kde může čerpat energii? Nejlépe v přírodě a spíše kopcovité, kamenité.Pobyt v horách, ve skalách mu prospěje, stejně tak jako aktivní pohyb - fyzický i duševní. V létě je tedy pro něj vhodná jízda na kole, v zimě na lyžích nebo běžkách. Dlouhá nečinnost (ležení na pláži například) mu škodí. Duševní potravu mu poskytne četba, návštěva koncertů, divadla, výstav.

Domácí mazlíček: Bude mu více vyhovovat kočka než pes, a to ještě orientální, hrdé plemeno. Pokud jde o psy, bude mít raději větší plemena (kupříkladu chrty). Líbit se mu ovšem budou i kůzlata nebo malí koloušci.

(nam)

Foto: ART-GRAFIK DANUŠE Danuše Mudriková - 775 323 317. Malá modelka - Laura Boušková.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434224
DnesDnes453
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4342
Tento měsícTento měsíc4342

Partnerské weby

apartman banner