Chcete-li oživit barevný tón svých vlasů, mohou vám pomoci šetrné přírodní prostředky. Avšak i tyto přírodní barvy mohou být dost silné. Chraňte proto při jejich aplikaci své oblečení i pokožku. Míchejte barvy v misce z nekovového materiálu (kov by mohl nepříznivě ovlivnit výsledný odstín). Chcete-li přírodní

barvu zafixovat přírodní cestou, opláchněte vždy na závěr vlasy jablečným octem.

Hnědé vlasy zvýrazní káva či ořechy

Z kávy si můžete vyrobit jednoduchý „čokoládový“ přeliv. Uvařte si šálek velmi silné kávy (klasického turka). Po vychladnutí kávu smíchejte se dvěma šálky kondicionéru. Směs si pak vmasírujte do umytých a ještě vlhkých vlasů. Nechte zhruba hodinu působit a pak důkladně opláchněte a vlasy vysušte. Oříškový odstín vám pro změnu zajistí slupky vlašských ořechů. Nadrcené skořápky (mohou být i s jádry, protože ta obsahují výživné mastné kyseliny) přelijte vroucí vodou a nechte dva dny vyluhovat. Scezenou ořechovou vodou si vlasy důkladně propláchněte a nechte je uschnout.

Na melír či zesvětlení použijte med, citron a heřmánek

Kdo má světle hnědé vlasy se sluncem vyšisovanými pramínky, může efekt melíru zvýraznit pomocí triku, který znaly ženy už v době renesance. Ty pro zesvětlující efekt používaly heřmánkový odvar s citronovou šťávou a medem. Med obsahuje přírodní peroxid vodíku, heřmánek vlasům dodá zlatavý nádech a citron má zesvětlující účinky. Směs navíc vlasy vyživí - obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a antioxidantů. Uvařte silný heřmánkový čaj (ze zhruba čtyř polévkových lžic sušeného heřmánku a 250 ml vody), přidejte lžíci medu a šťávu ze dvou citronů. Ještě teplou směs použijte buď jako přeliv, nebo ji smíchejte s kelímkem bílého jogurtu a naneste jako barvu na vlasy. Nechte působit půl hodiny a opláchněte. Budete-li to aplikovat jednou až dvakrát týdně, vlasy budou světlejší.
Zrzavé vlasy zesvětlí rebarbora, jejich červený odstín naopak zvýrazní šípky a paprika

Rebarbora má celkem silný zesvětlující účinek, ale není vhodná pro blondýnky. Zrzavé vlasy však lze úspěšně zesvětlit odvarem z kořene rebarbory. Tři až čtyři lžíce sušeného kořene povařte asi hodinu v litru vody a nechte odstát přes noc. Druhý den přeceďte přes plátno a vlasy přelivem polévejte nebo do něj na pár minut vlasy ponořte. Vlasy už neoplachujte, ale použijte na ně ještě nějaký regenerační sprej. Červený odstín zrzavých vlasů vám pomůže zintenzivnit směs šípků a červené mleté papriky. Uvařte silný šípkový čaj a smíchejte ho s mletou paprikou v takovém poměru, aby vznikla řídká pasta. Tu naneste po celé délce vlasů a nechte působit půl až tři čtvrtě hodiny. Vlasy pak důkladně opláchněte a nechte uschnout, případně je vyfénujte, ale za nízkých teplot.

(šál)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457388
DnesDnes514
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden514
Tento měsícTento měsíc8334

Partnerské weby

apartman banner