Kdyby ruský car Mikuláš II. lépe naslouchal jeho předpovědi, možná by některé své státnické kroky cílil úplně jiným směrem. Pokud by si vzal mladý princ z Walesu, který se připravoval na svoji roli krále Eduarda VIII., k srdci jeho varování, možná by se

Wallis Simpson vyhnul na sto honů. A proč nevěnoval italský král Umberto I. pozornost tvrzení, že zahyne násilnou smrtí při atentátu? Byli všichni tři přesvědčeni, že Prozřetelnost nad nimi drží ochranou ruku? Brali irského okultistu a jasnovidce, který si nechával říkat Cheiro, jako jednoho ze šarlatánů či náboženských šílenců, kteří kážou bludy? Budoucnost však dala za pravdu právě jemu.

Cheiro (vlastním jménem William John Warner) se narodil nedaleko Dublinu v roce 1866. Jeho matka, zapálená astroložka, zřejmě musela mít ze synka radost, její vášeň totiž od dětství sdílel. Záhy však seznal, že mu začíná být jeho rodná země malá, ba ani Londýn brzy jeho rozletu nestačil. Vybral si tedy Indii, ve které v oněch časech Britové vládli. Odcestoval do země okultním dovednostem přímo zaslíbené a zůstal zde celé tři roky. Se svým guru navštěvoval astrology a chiromanty, kteří si své umění pro sebe nenechávali a talentovanému mladíkovi ho ochotně předávali. Poté se Cheiro vrátil do Londýna, aby se právě zde věnoval kariéře chiromanta, jejíž rozvíjení se mu slibně daří. Posléze strávil i rok v Americe, ale ta ho zklamala. Prý tamější obyvatele zajímalo pouze to, jak moc a jak brzy zbohatnou. Traduje se, že zde při cestě vlakem z dlouhé chvíle četl z ruky cestujícím. Jaké bylo jeho překvapení, když poznal, že jejich čáry života vykazují jisté znaky shody. To ho vyděsilo a vystoupil na nejbližší stanici. Bezprostředně se pak událo železniční neštěstí s mnoha oběťmi. Člověku se vkrádá na mysl, proč ostatní cestující nevaroval? Předpokládal, že by mu nevěřili? Zrovna tak nemůžeme komentovat jeho vztah k Matě Hari, která proslula jako špionka (na podzim letošního uplynulo sto let od její popravy). Byli blízcí přátelé, když ji údajně připravil na její smutný konec? Proč ji nevaroval?

Je až neuvěřitelné, jak mnoho rozličných událostí, které provázely světové dějiny, Cheiro předpověděl. Kdy přesně zemře královna Viktorie, že vypukne I. světová válka, svět ve 30. letech minulého století zachvátí hospodářská krize, že se v Rusku ujmou vlády bolševici, kteří cara Mikuláše a jeho rodinu zavraždí...

A tak není divu, že si dokázal předpovědět i vlastní smrt – 8. října roku 1936. Stalo se to v Americe, přesněji řečeno v Hollywoodu, ale jeho skon filmový nebyl. Dostihl ho infarkt a blízké okolí usuzovalo, že to bylo kvůli přemíře práce. Američané totiž stále ještě chtěli vědět, zda dosáhnou kýženého bohatství.

LENKA STRÁNSKÁ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473947
DnesDnes288
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden288
Tento měsícTento měsíc5577

Partnerské weby

apartman banner