Rituály nám mohou pomoci cosi změnit, nastartovat novou etapu v životě. S rituály aktivně pracuje astroložka, kartářka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová a na základě svých zkušeností ty nejlepší zařadila do svých publikací Kniha rituálů, Magické rituály a další. Jak uvádí, zejména každý úplněk a novoluní jsou vhodné k rituálům. Podle

toho, v jakém znamení probíhají, je třeba vybírat odpovídající záměr, cíl, aby byl jejich účinek umocněn.

Jak hodnotíte měsíc leden a co nám nese úplňkový čas?

Leden bude pro všechny velmi náročný. Odstartuje to hned úplněk 2. ledna ve znamení Raka. Ten mnohým přinese emotivní řešení situací a záležitostí, nálady se budou rychle střídat - veselost, smutek, radost, deprese.  Je zapotřebí jim nepodléhat. Začátkem ledna přijde na přetřes téma bydlení. Okolnosti vás povedou k zamyšlení nad tím, jak bydlíte, zda není na čase do něčeho investovat. Ten, kdo je spokojený, by si měl udělat rituálek a poděkovat. Kdo touží po změně, měl by si vytvořit mentální plán k vylepšení stávající situace. Od prosince se také zviditelňuje téma rodina a její fungování. V lednu se ukáže, jak je pro koho právě rodina důležitá. Ten, kdo má dobré rodinné zázemí, je na tom dobře i v dalších oblastech života. Říká se, že domov je tam, kde na vás někdo čeká.  Kdo čeká na vás? Úplněk v Raku to vyjeví.

Slunce, Venuše a Černá Luna vytvoří konjunkci v Kozorožci a některým lidem se dostane lekce v oblasti lásky, ovšem i pracovně se jim může život zkomplikovat. V lednu se bude totiž mimo jiné řešit také práce, kariéra. Je vhodné zamyslet se nad tím, jak skloubit čas rodinný a čas pracovní. Práce je důležitá a živí vás, ale rodina a domov jsou důležité rovněž.

Dne 17. ledna vrcholí složité novoluní, které může přinést starosti a silnější jedince vyprovokuje k razantnějším krokům. Budou chtít odstranit překážky, posunout si laťku o něco výš, zatouží po úspěchu, samostatnosti. Děje se tak proto, že Saturn vstoupil do znamení Kozorožce, což je spojeno s ambicemi, silou, pořádkem, systémem a řádem. Pokud se chopíte iniciativy dobrovolně, zažijete úspěch. Dařit se ale nebude těm, kteří se spoléhají, že za někdo něco vyřeší. Leden je vhodným časem na nové plány a rozhodnutí. Uvědomte si svou sílu a vytáhněte ji ze svého nitra na povrch, v roce 2018 ji budete potřebovat. V lednu vás ale čeká ještě jeden úplněk - dne 31. ledna. Jeho vliv se však promítne do měsíce února.

Jaký rituál doporučujete pro úplněk ve znamení Raka?

Vhodný je rodinný rituál. Doporučuji vybrat hudbu, která vás dojímá, měla by být andělská. Připravte si bílé svíce, bílý šat, bílý ubrus, kámen křišťál. Čím více se obklopíte bílou barvou, tím lépe. Bude se pracovat s čistou a nezištnou láskou, s láskou k partnerovi, k dětem k rodičům, ale také ke zvířatům. Pusťte si hudbu, zavřete si oči a uvolněte se. Kdo věří na anděly, ať se spojí se svým andělem strážným. Potom si před sebou vizualizujte jednoho rodinného příslušníka po druhém. Představte si, že stojí před vámi, přistupte k němu a řekněte, že ho milujete. Stydíte se říci nahlas slovo miluji tě? Kdy jste ho naposledy použili, kdy jste někomu řekli, že ho milujete? A kdy jste takové slovo slyšeli? Když něčím šetříte jako šafránem, také se vám toho málo dostává. Pokračujte s představami a až vystřídáte celou rodinu, klidně začněte znova, nebo vše zopakujte později. Nezapomeňte při každém setkání zopakovat zaříkávadlo lásky:

Vážím si tvého bytí, krásné je s tebou žití.

Každý okamžik strávený vedle tebe,

je pro mě štěstí, je pro mě voda, je pro mě nebe.

Posílám bezpečí, hladím tvou tvář,

vím, že mi za to svou lásku dáš.

Děkuji - a vyslovte jméno zúčastněné osoby.

(nam)

Kontakt: Martina Blažena Boháčová- www.ibohac.cz

Chcete-li pracovat s Martinou Blaženou Boháčovou na programu SEBEKOUČINK - práce s úplňky na dálku, veškeré informace najdete nawww.astrobohacova.cz.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454343
DnesDnes377
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2250
Tento měsícTento měsíc5289

Partnerské weby

apartman banner