0551kouzlení1Předsudek, že pudr škodí pleti, dávno neplatí. Právě naopak, stal se nepostradatelnou součástí kosmetické taštičky, nezbytnou výbavou pro zdůraznění ženské krásy. Co všechno umí?

+ U pudru oceníme

všestranné využití. Dokáže zamezit nadměrnému pocení a celé tělo zahalit do obláčku oblíbené vůně, pokud použijeme parfémovaný výrobek.

+ Pokožce dopřeje pěkný hladký vzhled, usazuje barevný podklad, make-up, prodlužuje jeho trvanlivost. Postará se o potlačení nejen nehezkého lesku, ale koriguje i drobné vady pleti, jako jsou jemné vrásky, rozšířené póry, nesouměrné rysy tváře. Kromě jiného ji také chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí. Decentní nalíčení pudrem funguje jako ochranný kabátek a škodliviny nemají šanci se k pleti dostat.

+ Jaký pudr zvolit? Profesionální vizážisté nejčastěji používají transparentní, sypký pudr, který se aplikuje širokým, měkkým štětcem. Zkrášlí pleť na dlouhou dobu a většina produktů obsahuje i výživné a zvláčňující látky. Do každé dámské kabelky patří kompaktní pudr, určený ke každodennímu nošení. Je vždycky po ruce a lze ho kdykoli použít.

+ Profesionální maskéři radí barevný pudr, kterým můžeme tvář rozjasnit, oživit a potlačit případné nedostatky, volit přesně podle přirozeného tónu pokožky. Platí zásada, že tmavé tóny potlačí, co chceme skrýt, světlé naopak vyzdvihnou přednosti. Například větší nos bude působit méně nápadně, jestliže ho přepudrujeme tmavším tónem, zatímco na zbytek obličeje použijeme světlejší.

+ Po třpytivých pudrech sáhneme při slavnostních příležitostech, jako je ples, divadelní představení, tehdy, když chceme zazářit elegantním vzhledem. Blyštivý prášek nanášíme zejména na dekolt, lehce poprášit můžeme také oči nebo tváře.

+ Pudr se rovněž postará o skvěle nalíčené rty. Než naneseme rtěnku, rty přepudrujeme transparentním pudrem. Vydrží tak na nich mnohem déle.

(map)

DODATEK

Pokud zvolíme perleťové pudrové kuličky, ať už v bronzových, terakotových, broskvových nebo krémových odstínech, propůjčí pleti přirozený zlatavý nádech a perfektně zakryjí drobné nedostatky.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2345034
DnesDnes83
VčeraVčera784
Tento týdenTento týden5005
Tento měsícTento měsíc25191

Partnerské weby

apartman banner