0401fourka 2Malebné letovisko Fourka, nacházející se v západní části poloostrova Kassandra na Chalkidikách, je již řadu let vyhledávaným místem pro odpočinek obyvatel Soluně, kteří zde tráví dovolenou ve svých letních domech. Poklidná atmosféra, překrásná kopcovitá příroda a

nádherné pláže tvořené zlatavým pískem a barevnými oblázky jsou největšími devizami tohoto místa. Jen několik málo hotelů a apartmánových domů dává možnost návštěvy také turistům z jiných zemí. Fourka si tak zachovává příjemnou atmosféru tradičního řeckého letoviska s náměstíčkem lemovaným řadou obchůdků, barů a stánků s rychlým občerstvením a výborným gyrosem.

0401fourka 4Turisté každého věku oceňují zejména koupání v křišťálově čistém moři Thermajského zálivu Egejského moře, procházky po příjemném centru letoviska obklopeném olivovými háji i možnost návštěvy nedalekého Possidi, které láká na písečný mořský výběžek s romantickým majákem. Poloha letoviska nabízí také návštěvu nedalekého městečka Kassandria, správního střediska oblasti, kde se koná tradiční dopolední trh, na němž místní farmáři nabízejí své výpěstky – čerstvou zeleninu, ovoce a výborné olivy.

Fourka je protikladem přeplněných, pulsujících letovisek s velkými neosobními hotely, diskotékami, bary a rušnými ulicemi. Stále více cestovatelů vyhledává autentické destinace, které ačkoli nabízí všechny potřebné služby (příjemné plážové bary, taverny, restaurace, obchůdky i půjčovny kol, skútrů a automobilů), si zachovávají ráz tradiční řecké přímořské vesničky. Milovníci dobrého jídla a pití ocení modrobílé taverny podávající svým hostům čerstvé ryby, plody moře, domácí řecká jídla - musaku, pasticio, souvlaki - a výbornou řeckou kávu, osvěžující frappe a domácí vína.

0401fourka 1Úchvatný svět pod hladinou

Pláže s pozvolným vstupem do moře jsou tvořeny jemným pískem s pestrobarevnými oblázky všech možných barev, které ve slunečním svitu připomínají drahokamy dávného pokladu řeckých pirátů. Pláž se táhne v délce téměř dva kilometry od centra letoviska na západ až k aparthotelu Akropolis. Na konci pláže oddělují skalnaté útvary letovisko Fourka od vesničky Possidi.

Moře plné ryb a mušlí láká k pozorování podmořského světa při rekreačním šnorchlování a potápění. I děti jsou schopny s plaveckými brýlemi a fotoaparátem (mobilním telefonem ve speciální kapse do vody) pořídit fantastické fotografie života pod hladinou.

0401fourka 3Aparthotel nabízí spoustu zábavy

Jen málo ubytovacích zařízení je tak vybaveno pro prožití báječné dovolené jako Aparthotel Akropolis ve Fource. Na rozdíl od tradičních hotelů s malými pokoji a neosobními veřejnými prostory vítá Akropolis své hosty subtropickou zahradou, usměvavým personálem (česká delegátka, čeští animátoři i český personál jídelny), prostornými studii a apartmány (každé studio i apartmán má vybavenou kuchyňku a velkou terasu či balkon.

Poloha aparthotelu na kopečku nad letoviskem a pláží zajišťuje nádherné výhledy, zejména při východu a západu slunce. Hosté využívají plavecký bazén s lehátky a slunečníky zdarma, dále také vířivku, dětský bazén, ale také kulečník, stolní fotbal, stolní tenis a beach volejbalové hřiště. Hosté aparthotelu Akropolis kvitují též výbornou polopenzi (snídaně, večeře). Snídaně je podávána formou bufetu a večeře o třech chodech nabízí speciality domácí řecké kuchyně.

Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí prožít dovolenou „v opravdovém Řecku“, v letovisku s nádhernými plážemi, které nejsou nikdy přelidněné, uprostřed olivových hájů a malebné přírody, je Fourka jako stvořená právě pro vás…

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470883
DnesDnes95
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1298
Tento měsícTento měsíc2513

Partnerské weby

apartman banner