Solná jeskyně je relaxačně ozdravné zařízení nahrazující lidem pobyt u moře, sloužící k jejich relaxaci, regeneraci a jako doplňková léčba různých onemocnění. Základní myšlenkou vzniku solných jeskyní je „přenést“ a využít prostředí, které je lidskému organismu prospěšné. Toto prostředí napodobující přímořské mikroklima je zvláště bohaté na minerály a stopové prvky tolik potřebné pro posílení zdraví organismu. Vynikající léči vé účinky soli známe již po staletí a myšlenka léčení využitím solných jeskyní je známa již odpradávna. Za tímto účelem byly využívány na začátku solné doly. Ve světě takové zařízení vzniklo již ve 30. letech 19. století v nejznámějším solném dole Vielička v Polsku. Od roku 1958 se v tomto dole léčí astma, choroby hrdla, dýchacích cest a alergie.V současnosti se k tomuto zdroji zdraví opět vracíme - za pomoci nových technologií se dají jeskyně realizovat i na povrchu země ve vhodných prostorách.

Mikroklima v jeskyni se dá přirovnat k podnebí, které je nad mořem během silné bouřky a těsně po ní. To působí na člověka a dodává mu novou energii a neobyčejný pocit - čerstvý závan mořského vánku daleko od mořského pobřeží.

Pobyt v solné jeskyni se doporučuje lidem s těmito zdravotními problémy: onemocnění horních a dolních cest dýchacích - astma, dušnost, těžké vykašlávání, šelesty, onemocnění plic, záněty dutin, chronická bronchitida, lidem s chronickou rýmou, častými akutními poruchami dýchacího systému, respirační alergií u dětí i dospělých. Vhodná je pro ty, kdo trpí kožními chorobami, onemocněním srdce a cév, sníženou funkcí štítné žlázy, chorobami zažívacího traktu. Procedura v solné jeskyni udělá dobře také lidem s poruchami metabolismu, nervového systému, s chronickým únavovým syndromem, sníženou imunitou a s mnoha jinými zdravotními problémy.
(vla)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476923
DnesDnes114
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3264
Tento měsícTento měsíc8553

Partnerské weby

apartman banner