Přemýšlíte nad tím, jak na Vánoce svátečně vyzdobit byt? Samozřejmě si můžete nákladnou dekoraci koupit v jakémkoli supermarketu, ale nechte se inspirovat několika tipy ze šišek. Přesvědčíte se o tom, že v jednoduchosti je krása a že obyčejné šišky dokáží vytvoří stejně příjemnou sváteční atmosféru jako kupované výzdoby.
Originální dekoraci do okna vytvoříte pootevřenými šiškami, které navážete na režnou nit. Budou se hodit třeba i na balkon nebo do zahrady. Šišky lze také naplnit rozehřátým lojem nebo nejrůznějšími semínky, nechat v chladničce ztuhnout a máte výbornou dobrotu pro sýkorky, vrabce a jiné ptactvo, kterým přijdou v mrazivém počasí určitě vhod.
Na zajímavý řetěz, který můžete zavěsit na jakémkoli místě v bytě, si připravte několik borových větví, hnědé a zelené šišky. S pomocí tenkého drátku nebo režné nitě, na něž postupně přírodní materiál navážete, vytvoříte působivou a voňavou girlandu.
Z obyčejného kovového svícnu bude za malou chvíli vánoční nádhera, když na jeho nožku s pomocí vázacího drátku připevníte voňavé malé šišky. Jako šikovný svícen mohou posloužit i samotné šišky. Stačí pevně uzavřené a dostatečně velké šišky vydlabat (podle průměru svíček), na spodním konci seříznout, aby dobře stály, a pak už jen vložit svíčku. Pamatujte na to, že ta by se měla před vložením do šiškového svícnu vložit na pár hodin do mrazničky. Potom déle vydrží a nebude kapat.
Na ozdobu svátečně prostřeného stolu si při troše šikovnosti můžete snadno vyrobit jednoduchý věneček. Jako základ si opatřete v květinářství korpus z materiálu, se kterým se vám bude dobře pracovat. Může to být polystyrenový nebo slaměný. Na něj navážete vázacím drátkem všechno, co najdete v přírodě. Třeba jen větvičku některého jehličnanu. Přizdobit ho můžete malými šiškami, různobarevnými bobulemi, břečťanem, v tomto směru se fantazii meze nekladou.
(mv)

RADA SPIRITU
Pokud bydlíte v rodinném domku, atmosféru Vánoc bude připomínat pěkně vyzdobený venkovní strom pod okny. K jeho ozdobení můžete zvolit tradiční ovoce. Pěkně se budou vyjímat červená jablka, použít můžete plátky pomeranče a citronu, které necháte na radiátoru před pověšením dobře vysušit. Dobře splynou s okolní přírodou i slaměné vánoční ozdoby.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373957
DnesDnes521
VčeraVčera865
Tento týdenTento týden3207
Tento měsícTento měsíc1386

Partnerské weby

apartman banner