Být dobrým zaměstnancem je někdy umění a mnohdy nestačí jen hledět si své práce a povinností, podávat maximální výkon. Pokud chcete, aby se vám v pracovním životě dařilo, měli byste vědět, že žádný šéf nebude

nadšený, když…

...se budete věnovat soukromým záležitostem. Nikdo se nevyhne občas tomu, aby si během pracovní doby nepotřeboval něco vyřídit, zajistit, zatelefonovat. Mělo by to však být po nezbytně nutnou dobu. V případě, že se přihlásí neodkladné pracovní věci, šéf něco požaduje, rychle ukončete hovor.

...většinu pracovní doby strávíte tlacháním s kolegy. Ať už jde o jakýkoli předmět hovoru, lidé, kteří si dlouho povídají, jsou zpravidla považováni za flákače.

...se na něho budete obracet s každou maličkostí. Od svých podřízených přirozeně očekává, že si dokážou s problémy sami poradit, pokusí se vymyslet nějaké řešení, přicházet s konstruktivními nápady. Každý šéf dá raději přednost flexibilnímu zaměstnanci než tomu, který ustavičně potřebuje, jak se říká, vodit za ručičku.

...odmítnete zodpovědnost. Nejste si jisti v kramflecích, pokud jsou na vás kladeny nové úkoly, nelehké povinnosti, neočekávané události? Tím ovšem znásobujete zátěž ležící na šéfových bedrech. Raději se snažte chytit každé příležitosti, která vás může v kariéře posunout o krůček dopředu.

...neustále sledujete nástěnné hodiny ve vaší kanceláři, nebo se co chvíli podíváte na ciferník svých náramkových hodinek. Jako byste tím říkali, že se nemůžete dočkat, až konečně vyprší váš pracovní čas.

…budete cokoli, co má spojitost s vaším zaměstnáním, kritizovat. Věcí, které se vám nemusejí zamlouvat, témat k tomu, abyste si stěžovali na to či ono ve firmě, se najde vždycky dost. Pokud nejde o konstruktivní kritiku, která má šanci, aby jí nadřízený naslouchal, mohla vést k pozitivním změnám v rámci pracovní náplně, raději se zdržte osobního názoru.

...budete nepružní. Ke každému novému úkolu přistupujte jako k výzvě, ve které chcete obstát. Obecným jevem je skutečnost, že mnozí zaměstnanci využívají jen zlomek svého potenciálu, ale váš nadřízený stojí o to, abyste ho využívali maximálně.

...ho budete ignorovat. Za každých okolností je nutné ho respektovat, nikdy byste ho neměli před ostatními zaměstnanci pomlouvat.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473014
DnesDnes419
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3429
Tento měsícTento měsíc4644

Partnerské weby

apartman banner