Nekritizuj druhého člověka, dokud jsi nestál na jeho místě. Kritika je součástí našeho života a nelze jí uniknout. Můžete se však rozhodnout, zda jí budete poslouchat či nikoli. Někteří lidé tíhnou ke kritice a rebelanství, jsou krutí a odmítaví

k těm, kteří se od nich odlišují. Mají silně zakořeněné návyky a představy, porušují pravidla, pochybují o autoritách, trefují se do slabostí a chyb druhých, snaží se je zastrašit. Neustále protestují, jsou proti všem, nic se jim nelíbí a mají tendenci šikanovat ostatní. Myslí si, že jen oni mají pravdu. Jejich okolí z toho bývá otrávené, unavené a po určité době odmítá takovým lidem naslouchat. Neberte si nic osobně! To, co vás uráží nebo se vás dotýká, je jen hra člověka - parazita. S takovými lidmi sice lze bojovat, ale k ničemu by to nevedlo. Navíc každý boj vytváří jen další boj a napětí. Pamatujte, že nikdo nemá právo soudit a kritizovat někoho jiného. Nikdo není lepší nebo horší. Všichni jsme si rovni a všichni máme stejný potenciál!

Chybovat je lidské, odpouštět božské… Vždy se ve vašem okolí najdou lidé, se kterými si budete báječně rozumět, a lidé, s nimiž budete vycházet obtížně. Oni nebudou mít v oblibě vás a vy je. Může se stát, že vás někteří lidé budou nenávidět, posmívat se vám a urážet vás. Jak se zachovat? Oplácet zlobu a nenávist, to nikam nevede, navíc vám zášť a myšlenky na pomstu budou ubírat spoustu energie. Budou se chovat jako virus a narušovat harmonii vašeho organismu. Mějte hlavu vztyčenou a nenechte se zastrašit, ukážete tím svoji vnitřní sílu a odvahu. Nezapomínejte na základní pravidla slušnosti a čekejte, co se stane. Možná se něco změní, možná se nenávist a zloba ještě více prohloubí. Důležité je uvědomit si, že druhé lidi nezměníte, proto se o to ani nesnažte.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473021
DnesDnes426
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3436
Tento měsícTento měsíc4651

Partnerské weby

apartman banner