Říká se, že s muži je to těžké, ale bez nich ještě těžší. Předělat svůj protějšek k obrazu svému je někdy pořádná dřina. Některé ženy na to jdou bez zábran, zhurta, jiné volí cestu důmyslné strategie a taktiky. Je však třeba mít na zřeteli, že muži nesnášejí

manipulaci, rozkazování. Spíš na ně platí pochvala, stále potřebují slyšet, jak jsou skvělí, nenahraditelní, nejlepší. Na každého muže platí něco jiného. Jak postupovat, když je muž typ:

Dobrodružný. Chvíli neposedí na jednom místě, vyznává aktivní životní styl. Nebojí se riskovat, je vytrvalý, miluje vyhrocené situace, adrenalinové sporty. K životním změnám se staví jako k důležité výzvě, ve které chce za každou cenu obstát, být vítězem. Žije přítomností, středobodem jeho života je on sám a jeho nejbližší. Problémy ostatních lidí se nemíní zdržovat, připravují ho o energii a drahocenný čas. S takovým mužem žena nejlépe vyjde, pokud vyžene ze společného života nudu a každodenní stereotyp. Hlavně se nesmí snažit trávit s ním každou chvíli. „Pan Dobrodružný“ potřebuje pro sebe velký prostor, určitou svobodu, svůj program.

Citlivka. V podstatě jde o konzervativní typ, který má rád, jak se říká, vyježděné koleje. Na své okolí může působit jako uzavřený, vážný člověk, který si chrání své soukromí. Pokud si stanoví nějaký cíl, je pro jeho dosažení schopen velkého odříkání a sebezapření, vždy spoléhá na vlastní síly. Společenské vztahy jsou v jeho životě druhořadé, ve velké společnosti se cítí nesvůj. Na partnerce „pana Citlivky“ je, aby přijímala svůj protějšek takový, jaký je. Dopřála mu jeho vlastní rozhodnutí, uměla přistupovat na kompromisy, nevnucovala mu své názory.

Perfekcionista. Většinou jde o sebevědomého muže, který přesně ví, co chce. Jeho sebevědomí často vyústí až do pedantství, neústupnosti a zaujatosti. Jeho šetrnost má čistě racionální charakter. Chce být za všech okolností dokonalý. Vše, co započne, se snaží s rozvahou a důsledností dokončit. Perfekcionista k sobě bývá kritický, když něco nezvládne, vinu dává jen sám sobě. S takovým mužem nebývá život snadný. Tím spíš by se ze společného soužití neměl vytrácet humor. Žena perfekcionisty by měla dávat často najevo, jak moc je potřebný, muže chválit a hlavně se vyhýbat hádkám.

Uplakánek. Bývá povahy vážné a hloubavé, je to náladový typ. Někdy potřebuje vést za ručičku a chová se jako ukřivděné dítě. Nejraději má, když druzí rozhodují za něj. Často je poněkud lenivý, nerozhodný, příliš sentimentální, nemá nadměrné ambice, před konkurencí se raději stáhne. Pokud se mu nedaří, vinu většinou svaluje na své okolí. Pro ženu platí, že by ho neměla zahrnovat nadměrnou péčí. Stačí dát najevo, že s ním cítí, ale v žádném případě za něj nepřebírat odpovědnost. Pro partnerku „pana Uplakánka“ je důležité pomoci mu překonávat neustálý pocit nespokojenosti, vnášet do společného života trochu humoru, aktivní energie.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474989
DnesDnes156
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1330
Tento měsícTento měsíc6619

Partnerské weby

apartman banner