Kolik máte kamarádek? Pokud by vám stačily prsty jedné ruky, nemusíte se kvůli tomu rmoutit. Nejde přece o počet, ale o to, zda si jich můžete opravdu vážit. Říká se, že nejlepší kamarádka je jako čtyřlístek. Těžko se

hledá, ale máte štěstí, když ho najdete. Jaká jsou poznávací znamení „nej“ přítelkyně?

Nezkazí žádnou legraci

Ať se ocitnete v jakékoli situaci, v její přítomnosti jde všechno tak báječně hladce. Čekáte v dlouhé frontě v supermarketu, u benzinového čerpadla, na lístky do divadla a zatímco ostatní lidé netrpělivě remcají, vy si ani neuvědomíte, jak rychle čas utíká. S kamarádkou si totiž máte stále o čem povídat. A když někdy nastane chvíle, že se vše zdá být příliš složité, vždy má po ruce rychlé řešení. Jste-li v koncích, nabídne svůj úhel pohledu, optimistický přístup.

Umí naslouchat

Aniž byste cokoli řekla, podle výrazu tváře naprosto pozná, že s vámi není něco v pořádku, máte trápení, je zle. Nepřemlouvá vás k tomu, abyste se svěřila. Trpělivě čeká, zda se budete chtít vypovídat, vybrečet. Sama ví nejlépe, co jsou to životní trable, do vašich pocitů se umí zaručeně vcítit. Na druhou stranu neskrývá radost a dokáže spontánně sdílet příjemné pocity, pokud máte za sebou úspěch.

Udělejte si čas

Na opravdovou kamarádku si musíte udělat čas. I když sama nevíte, kam dřív skočit, všechno by mělo jít stranou, když přítelkyně zavolá. A i když zrovna nic neřeší, nic po vás nechce, měla byste projevit radost, že se zajímá, jak se máte. Je přece fajn vědět, že máte stále někoho nablízku, komu nejste lhostejná.

Vzájemná důvěra

Kamarádka je od toho, abyste jí bez obav mohla svěřit i nejtajnější intimnosti, detaily ze svého života. Samozřejmě za předpokladu, že umí být diskrétní a víte dobře, že citlivé informace nebudou putovat k někomu dalšímu, nepustí je dál. U opravdové přítelkyně o tom přece nepochybujete.

Nežárlete

Smiřte se s tím, že majetnické sklony v opravdovém přátelství nemají co dělat. Vaši přátelé mají právo stýkat se, s kým chtějí. Nejsou vám povinni skládat účty z toho, co dělají a s kým tráví svůj volný čas. I nejlepší kamarádka potřebuje svůj prostor.

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698778
DnesDnes106
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2296
Tento měsícTento měsíc13612

Partnerské weby

apartman banner