Hledáte ideálního partnera? Najít někoho, s kým si budete báječně rozumět, je trochu jako výhra v loterii. Ale věřte, že to není zcela nemožné. Někdy spolu vyjdou dva lidé stejné povahy, jindy je lepší, když se doplňují. Podle psychologů ale přináší větší šanci na uspokojivý vztah správná kombinace určitých

povah ženy a muže. Po kom se poohlédnout, když jste...

...cholerička? Charakteristická je pro vás impulzivnost, nezkrotný temperament, schopnost překonávat životní výzvy. Zřejmě nikdy nesedíte se založenýma rukama, potřebujete být neustále v pohybu, typické jsou pro vás projevy neporazitelného vůdce. Jste zřejmě aktivní osobnost s dynamickým přístupem k životu, umíte přesně analyzovat jakoukoli situaci, učinit bez odkladu složité rozhodnutí. Dráždí vás lenost, výmluvy, lež a také arogance a hloupost. Vždy jste ale ochotná nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří si zaslouží vaši důvěru.

Ideálním životním partnerem bude flegmatik. Člověk, který se dokáže dostatečně obrnit proti vašim výbuchům hněvu, zlosti, změnám nálad, přijmout je s nadhledem a životním optimismem. Dopřeje vám jistou dávku dominance a přitom nad vámi bude držet ochrannou ruku.

...sangvinik? Výborně se dokážete vyrovnat se stresem, přizpůsobit nejrůznějším okolnostem. Jste nejspíš člověk veselý, zábavný, jenž se neztratí v žádné společnost. Nesnášíte nudu, typická je pro vás flexibilita, máte pocit, že si se vším poradíte, nikdo na vás nemá, ale někdy vás opak může trochu zaskočit. Snadno si zvykáte na všechno nové. Pokud vás potkají potíže, není pro vás problém najít rychlé a účinné řešení.

Porozumění byste mohla najít i u stejného typu osobnosti - tedy sangvinika. Stejně jako vy dokáže vše přeměnit v legraci, má rád společnosti. Pozitivní spojení slibuje soužití s mužem flegmatikem, pro něhož nebude problém povznést se nad vaši impulzivnost.

...melancholička? Působíte dojmem, že preferujete samotu, jste zádumčivá, přemýšlivá. Málokdy vás něco rozladí, protože všechno máte ráda předem naplánované, vymyšlené, v mysli zpracované. Umíte projevit upřímný zájem o své okolí, charakteristická je pro vás empatie, starostlivost, smysl pro spravedlnost. I když vás mají ostatní za pesimistku, ve skutečnosti se dokážete těšit ze života, upínáte se k dlouhodobým cílům, energii směřujete k věcem, které mají trvalý význam.

Vaši ustaranou mysl může báječně doplnit muž sangvinik. Jeho živost a otevřenost doplní vaši zádumčivost, sklon k perfekcionismu, ochotně s vámi bude řešit filozofické otázky. Ani s cholerikem by se vám nemuselo žít špatně, ne však s chorobným. Vyhovovat by vám mohla jeho důslednost, velkorysost a zodpovědnost.

...flegmatička? Vlídnost, pohoda, klid, zdravý odstup. Tak by se dala charakterizovat vaše povaha. Zbytečně neplýtváte slovy, ale když něco řeknete, tak to naprosto sedí. Jestliže se dostane do úzkých, ocitnete se v životní krizi, umíte ji řešit s nadhledem i humorem. Jste velkorysá, k chybám svého okolí tolerantní, lidský přístup vám není cizí. Nadnesený příměr, že nejste ani ryba ani rak, na vás skutečně sedí.

I když se zdá, že se svojí povahou vyjdete s každým, ideální partnerství se jeví s mužem stejného založení, tedy flegmatikem. Dobře by to mohlo fungovat i se sangvinikem, ovšem jen za předpokladu, že ho nebudete chtít předělávat k obrazu svému.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473717
DnesDnes58
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden58
Tento měsícTento měsíc5347

Partnerské weby

apartman banner