„Jó na Marjánce, na Marjánce, tam se baletí, jó facka přiletí, až klobouk vodletí…“

Tvrdí to tento popěvek z hodně starého pražského folklóru. Když se již za našich časů konalo v sále oné proslulé restaurace sezení spisovatelů, nebaletilo se tam ani

nefackovalo. A nevšiml jsem si, že by některý z kolegů přišel v klobouku.

Kdysi platilo, že facka je výchovný prostředek. Za mých raně školních let to paní učitelka Magda praktikovala tak, že si provinilce proti třídnímu řádu postavila do řady a plesk plesk, dostal ji na obě tváře. Byli jsme s tím srozuměni, vyšší školní instance ani rodiče se o našem provinění nedozvěděli. Dnes se naopak dozvídáme, že drzý fracek z dobře situované rodiny dal facku učitelce.

Nicméně pozor pánové na fackující ženy, protože to může být příznak hysterie, ať je ta žena sebepůvabnější. Byl jsem nechtěným svědkem takového maléru u jednoho divadelního kolegy. Jednalo se o kdysi nádhernou, nyní poněkud odkvétající, blondýnu, přebornici v rozvodech a lovu mladých milenců. Uloupila tohoto začínajícího herce, kterým se u divadla říká kandrdas, zahrnula ho sexem, což se mu líbilo.

Problém byl v tom, že se chtěla vdávat, aby měla otce pro své děti z předchozích manželství, zatímco on byl toho názoru, že má na ženění ještě čas. Pokusil se ji za scénou během pauzy při představení obejmout, ale ona ho zahrnula přívalem facek. „O to ti jde, viď?!“ Rozkřičela se, ač iniciátorkou tohoto vztahu byla ona.

Nevydržel to a také jí jednu vrazil. Sesunula se na zem v hysterickém záchvatu k potěšení přispěchavšího dámského sboru. Okamžitě dala výpověď. Pokud měl pravdu „mezidivadelní zpravodaj“, podobně dopadla u tří jiných souborů.

Byl jsem ještě malý kluk, když se osazenstvo jednoho pivovaru vracelo z Harrachova z manifestace proti Henleinovi. Bylo to pozdě večer a doma pány očekávaly manželky. Z korby nákladního auta chlapi spíše padali než vystupovali. Žena bednáře S. byla hotová obryně, její muž byl tak dvakrát menší a hubenější než ona. Zvedla ho ze země a ubalila mu takovou, že se otočil kolem své osy. Když se ustálil, podíval se na ni nesmírně hrdým pohledem. Ano, tak jedná pravý muž.

Když se poperou dvě ženské – samozřejmě je to vždycky kvůli chlapovi – jdou si nehty po obličeji. Facka je mužská záležitost, a to bývá vždy kvůli ženské. Buď druhý jede po té jeho, nebo už čehosi dosáhl. Správná žena je si vědoma toho, že má proti provinilému muži své zbraně. Tichá domácnost patří k nejmírnějším. Odepření jistého potěšení je však nejúčinnější. Záminky mohou být různé. Buď ji bolí hlava, nebo je žensky indisponovaná. Nebo prostě unavená. To platí na každého, viďte, dámy?

Ale je tu i jedna výjimka z pravidla. Když vidíte, jak si nějaký dobře placený „hovnostář“ cintá pentli v televizi, nemáte chuť mu jednu vrazit?

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474977
DnesDnes144
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1318
Tento měsícTento měsíc6607

Partnerské weby

apartman banner