Jak často se milovat?

Někomu stačí jednou týdně, někdo potřebuje cítit blízkost partnera denně, každý se věnuje milostným hrám podle svého. Potřeba sexu, která souvisí s pocitem štěstí, souladu, životní energie, je individuální, záleží na

konkrétní dvojici. Obecně platí, že v sexu je všechno normální, pokud to neohrožuje zdraví, neodporuje zákonu a vyhovuje oběma partnerům. Jestliže frekvence sexu už není, co bývala a nestojí za tím závažné onemocnění, vymýšlejte v ložnici stále něco nového. Nepovažujte frekvenci styku za nějaké magické číslo, nesrovnávejte svůj intimní život s kamarády, přáteli. Pokud se u jednoho z partnerů objeví nízký sexuální apetit, pohovořte si o tom otevřeně - bez osočování, zesměšňování, jízlivých poznámek, citlivě. S věkem se potřeba sexu mění, důležité jsou pochopení, vzájemná upřímnost, vstřícnost. Vyhnat z ložnice stereotyp, přicházet s něčím, co intimní okamžiky osvěží, postavit se k sexuálním trablům čelem, i o tom vypovídá kvalita partnerského vztahu.

Umíte udržet tajemství?

Každý člověk má nějaké tajemství. Otázkou je, zda je ochoten se s ním svěřit, s někým ho sdílet. Jak potvrzují sociologické průzkumy, jsou to většinou ženy, které neumějí, jak se říká, držet jazyk za zuby. Více než devadesát procent lidí má špatnou zkušenost s tím, že někomu svěřili své tajemství, které bylo nakonec vyzrazeno. Reálný život ukazuje, že pokud člověk nemá jistotu, že intimní informace zůstanou u důvěryhodné osoby jako v trezoru, je lepší je vůbec nevyzrazovat. Neprozradit tajemství a nechat si ho skutečně pouze pro sebe, to chce velkou vůli, sebezapření. U někoho je potřeba vypovídat se, sdělit pikantnosti o společném známém, kolegovi, kamarádce tak silná, že zapomene na svůj slib nic nevyzrazovat. Být někomu vrbou, spolehlivým parťákem, přitom posiluje vztahy. Pamatujte na to, že když vyzradíte svěřené tajemství, už to nikdy nemůžete vzít zpět, je pošlapána vzájemná důvěra.

Nakupovací mánie nic neřeší

Máte někdy pocit, že se z vaší šatníkové skříně, botníku stalo skladiště? Stále nakupujete nové věci bez toho, že byste pro ně našli upotřebení, spíš se pro vás stávají jednorázovou záležitostí, krátkodobým módním výstřelkem? Pokud se přistihnete, že vaše „sběratelská vášeň“ začíná překračovat rozumné meze, může to být signál, že je ve vašem životě něco špatně. I když nakupování patří k běžnému konzumnímu způsobu života, zamyslete se nad sebou a upřímně si odpovězte na otázku, zda svými bezhlavými nákupy sami sobě něco nezastíráte. Možná si potřebujete připadat přitažlivější, více sexy, schází vám láska, blízkost druhých lidí, cítíte se osaměle, nedocenění na pracovišti, dlouhodobě čelíte nějakému karambolu.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474989
DnesDnes156
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1330
Tento měsícTento měsíc6619

Partnerské weby

apartman banner