Klíč ke šťastnému vztahu

Každodenní stereotyp se nevyhne žádnému partnerskému vztahu. Počáteční zamilovanost a okouzlení jsou pryč, postupem času žije dvojice vedle

sebe ze zvyku. Dá se dlouhodobé manželství restartovat, má šanci na záchranu? Psychologové tvrdí, že ano, přitom recept bývá prostý. Klíčem ke šťastnému vztahu je dobrá komunikace. Chce to soustředit se na důležité věci, neřešit hlouposti, ale hlavně o nich otevřeně mluvit. I prostá slovíčka, jako jsou děkuji, prosím, mohou mít čarovnou moc, stejně jako vstřícný postoj při hádce, ochota přistoupit na kompromis, shovívavost.

Láska povzbuzuje a léčí

Srdce je symbolem lásky a není to jen tak pro nic za nic. Hluboký lidský cit mu pomáhá být zdravé, chrání ho před chorobami, udržuje ho v dobré kondici. Když nešetříte láskou, ať už k muži svého srdce, dětem, přátelům, nemáte problém vyjadřovat, co cítíte, máte samy sebe rády, uvolňují se v těle hormony štěstí, které snižují působení stresových hormonů. Sestrou lásky je i radost, proto s ní nešetřete, snažte se bez okolků vyjadřovat pozitivní emoce. Pokud jste momentálně single, po rozvodu, prožíváte partnerskou krizi, pokuste se nezahořknout a nesypat si popel na hlavu. Pochvalte samy sebe, mějte se rády takové, jaké jste, nebojte se ukápnout slzu. Věřte tomu, že to bude mít ozdravný efekt.

Nic se nemá přehánět

Sníte o tom, že byste nemusely chodit každý den časně do zaměstnání? Celý den mohly jen tak v pyžamu nebo v teplácích sedět za počítačem a vyřizovat běžnou administrativu, objednávky, faktury, sjednávat zakázky, navazovat užitečné kontakty? Práce z domova má určitě své výhody a mnozí, kteří si tento způsob pracovního života zvykli, na něj nedají dopustit. Pokud s ní začínáte, zkuste si vytvořit pracovní rozvrh, vypracovat přesný harmonogram tak, aby nebylo narušeno vaše soukromí. Nezapomínejte vypnout, občas změnit prostředí, stále udržovat a získávat nové kontakty, přátele, nezanedbávat své koníčky a obvyklé radosti. Když si totiž nevytvoříte hranici mezi zaměstnáním a životem, může to jít z kopce jak s vaším byznysem, tak rodinným štěstím.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473704
DnesDnes45
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden45
Tento měsícTento měsíc5334

Partnerské weby

apartman banner