-pokračování z minulého čísla-

Co vlastně žena chce? Žena vážně nestojí o žádné vaše rady ani návrhy a nápady. A už vůbec ne o analýzu. Ženy potřebují sdílet, co v daný okamžik cítí v reakci na to, co se jim během dne stalo. Podtrhnu slova v „daný okamžik“. Za deset

minut, často i dříve, již totiž pocity mohou být úplně jiné. I proto nemá, pánové, příliš smysl plýtvat svou energii na vyřešení jejích strastí.

My, ženy, máme přirozenou tendenci akusticky naše pocity s někým sdílet. Monolog je úplně ideální forma. Věřte mi, že dialog zde není vůbec na místě a svými super nápady ženu tak akorát naštvete a na chvíli se vůči vám (v lepším případě) uzavře, v horším totálně neguje veškeré vaše návrhy a nakonec se třeba může i uchýlit k hádce, která má naprosto jednoduchý základ. Různost pohlaví, jejich očekávání a potřeb.

V těchto chvílích vám, pánové, doporučuji věnovat ženě alespoň trochu své pozornosti, vyslechnout ji a minimálně mluvit. Brnění nechte ve skříni, neanalyzujte, nerozebírejte. Všechny své úžasné rady si řekněte raději pro sebe a místo toho vaši ženu pohlaďte, obejměte či jinak ukažte, že ji máte rádi a naprosto chápete její těžkosti. Její emocionální sdílení minimálně komentujte. Úplně postačí pár krátkých vět typu: Hmm, máš to fakt těžký. Teda to bych od ní nečekal. To je tedy síla. Jsi statečná. Jsi opravdu silná žena… Čím neutrálnější a obecnější vaše věty budou, tím více se vyhnete negativní reakce od ženy. Obě strany tím jen získají. Nevěříte mi? Tak to párkrát vyzkoušejte a uvidíte.

IRENA HOUDKOVÁ

www.houdkova-profikouc.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474999
DnesDnes166
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1340
Tento měsícTento měsíc6629

Partnerské weby

apartman banner