Naprosto úžasná aktivita, která má nesmírný efekt v jakékoli komunikaci. Krásu, hloubku a obrovský přínos ticha jsem plně poznala až díky kurzům koučování a následné praxe. Možná především díky

koučování a mé práci jednatele firmy a s tím spojeným obchodními schůzkami. Jakmile jsem si z kurzů odnesla informace, že ticho je perfektním prostředkem, díky kterému dáte svému komunikačnímu partnerovi čas na přemýšlení, doplnění a rozvinutí, upřesnění svých slov a myšlenek, čas pro tvorbu vhodné reakce, uvědomění si emocí, které prožívá, zároveň na totéž získáte čas i vy, ihned jsem poznatek uvedla do praxe.

Ticho se osvědčilo

Ze začátku to nebylo jednoduché. Vždyť ticho je v rozhovoru podivné, až nepříjemné. Nyní ho ale vnímám zcela jinak. Často totiž protějšek mlčení ani nepostřehne, protože mu v hlavě koluje mnoho informací a vybírá to „nej“ (lepší, vhodnější, efektivnější) pro pokračování rozhovoru. Od té doby již aktivně ticho používám vždy a všude. Osvědčilo se mi na obchodních schůzkách. Dříve jsem si v hlavě přehrávala, co budu říkat, dělala si poznámky. Nyní si připravím pár základních zásadních otázek dané firmě „na tělo“ a pak už jen poslouchám, čekám, co se bude dít, kam budou směrovat odpovědi. Díky mlčení a naslouchání se dozvídám nespočet důležitých informací pro uzavření obchodu a jeho udržování.

(pokračování příště)

IRENA HOUDKOVÁ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585588
DnesDnes355
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4481
Tento měsícTento měsíc15952

Partnerské weby

apartman banner