Obdobně je tomu i doma. Než z úst vypustit nějakou překotnou rychlou reakci, která je ve většině případů silně ovlivněna emocemi, je lepší chvilku počkat. Navíc člověk nejednou zjistí, že situace třeba není tak vyhrocená a

právě ona překotná reakce by zcela zbytečně mohla vyvolat hádku či napětí. Občas protějšek rovněž svými slovy myslí úplně něco jiného, než my v danou chvíli „myslíme, že on tím myslí“. To se ale dozvíme teprve ve chvíli, když mu dáme dostatečný prostor na dokončení myšlenky.

Pokud dobře posloucháme a necháme druhou stranu mluvit, je uvolněná, otevřená a v klidu, protože cítí, že jsou pro nás její názory a zkušenosti i představy důležité. Že ta druhá strana je pro nás důležitá.

Tento extrémně účinný nástroj můžete použít doma na partnera, na svá dítka, tchyni i maminku. V práci pak na poradách, školeních i náročných jednáních s klientem a obchodních schůzkách. Nic vás to nestojí (kromě námahy se udržet a nemluvit) a máte tento nástroj vždy a všude k dispozici. Ať už mi věříte či ne, vyzkoušejte si to.

IRENA HOUDKOVÁ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2477244
DnesDnes435
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3585
Tento měsícTento měsíc8874

Partnerské weby

apartman banner