Plánování milostného života?

Že byste si do svého diáře poznamenali, že neděle nebo čtvrtek pro vás bude den D, kdy si v ložnici pěkně užijete? Proč ne? Možná se vám příčí představa plánování milostného života, ale mnoho párů si ji nemůže

vynachválit. Nic jim neubírá z nezkrotné vášně, romantické atmosféry, maximální spokojenosti. Ani odborníci na milostné vztahy proti takové praxi nic nenamítají. Může to vyhovovat zvlášť párům, které jsou v reálném životě orientované na splnění cíle, efektivitu, disciplínu. Navíc nikde není psáno, že je nutné řídit se jen podle kalendáře. Mít sex zcela spontánně, mimo stanovené dny, lze vnímat jako fajn benefit, nemyslíte?

Cítit se skvěle

Je někdy těžké, když vám nic nevychází, máte pocit, že je vám o deset roků víc, cítíte se zkrátka pod psa. Co s tím? Možná je na čase na změnu, udělat ve svém životě něco jinak, než jste zvyklá. Zeptejte se sama sebe, co vás štve, co si přejete a povede k větší spokojenosti. Třeba si toho na svá bedra berete víc, než je zdrávo, v každodenním kolotoči tak trochu zapomínáte na své potřeby. Zkuste si každý den najít alespoň chvíli pro sebe, i kdyby mělo jít jen o pár minut, jež vyplníte poslechem oblíbené hudby, relaxací ve vaně, péčí o tělo. Pokuste se pozornost věnovat i obyčejným věcem kolem sebe. Potřebnou energii načerpáte pohledem do koruny stromů, dobrým jídlem, u něhož si vychutnáte každé sousto, posezením s kamarádkou u kávy, nákupem módního oblečení. Ale hlavně se nezapomeňte na sebe do zrcadla usmívat a říkat si, že jste krásná, skvělá a nic není v životě nemožné. Opravdu to funguje.

Kdy mizí zdrženlivost?

Někdo si rád pustí pusu, jak se říká, na špacír a bez zábran sděluje své každodenní zážitky, někdy i docela intimní věci. Jiný si své soukromí chrání jako ostříž a na okolí může působit tajemně, odtažitě, chladně. Přesto existují místa a situace, kde se většinou prolomí pomyslné bariéry mlčení. Podle psychologů potřeba sdílet s druhými své pocity, někdy i osobní záležitosti se objevuje nejčastěji u kadeřníka, na rehabilitaci, u fyzioterapeuta, při lázeňských procedurách a podobně. Díky dotykům vzniká pocit intimity a mizí obvyklá zdrženlivost. Svěřování, upřímné a spontánní jednání bývá také častým jevem na dovolené v zahraničí, kdy lidé cítí spojenectví a rychleji se druhým otevřou.

Sexuální fantazie

Fantazii se meze nekladou. Platí to i o sexuálních představách. Obohacují vztah, přinášejí intenzivnější vzrušení, boří stereotyp v sexu. Sexuální představy muže a ženy se diametrálně liší v jednom důležitém bodu. Ona sní o neznámém, muž ve své fantazii prožívá orgie založené na vzpomínkách na konkrétní ženy. Někdy to je kamarádka jeho vlastní manželky, jindy nová kolegyně z kanceláře, jindy atraktivní filmová hvězda Pamela Anderson. Asi šedesát procent mužů se nikdy nedokáže svěřit se svými sexuálními fantaziemi. Podle sexuologů touží něžné pohlaví ve svých sexuálních představách po absolutní nadvládě nad mužem, po superdivoké rychlovce nejen v posteli, ale mnohdy na neznámém, neobvyklém místě. Do snů žen se také často vkrádá představa o sexu ve třech.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733635
DnesDnes90
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1785
Tento měsícTento měsíc2243

Partnerské weby

apartman banner