Většina z vás je bez diáře jako bez hlavy. Máte tam zaneseno snad vše podstatné – pracovní schůzky, prohlídky u lékaře, návštěvy klientů, vystoupení vašeho dítka ve školce. Prostě vše, co je pro váš život důležité a „nesmíte“ na to zapomenout. To, co je pro

vás daný den priorita a za každou cenu je třeba dodržet. Často i na úkor jiných věcí, které byste třeba dělali raději. Když se do svého diáře podíváte, kolikrát tam máte zaneseny aktivity, které jsou spojeny pouze s vámi a přinášejí vám radost, energii, naplnění či odpočinek? Kolikrát máte v diáři zaneseno, že si jdete zaplavat, s kamarády na pivo, zasportovat, s kamarádkou na kávu, máte čas na četbu, masáž, meditaci, kosmetiku, fitko, kolo či jiné koníčky, které vám dobíjí baterky? Máte je tam?

Pokud váš diář obsahuje zápis „Já“ alespoň čtyřikrát v týdnu a daří se vám ho dodržovat, velice vám gratuluji. Buďte na sebe hrdí.

Že nejste v diáři vůbec? Copak vy osobně pro sebe nejste priorita? Není čas na sebe stejně důležitý jako čas pro ostatní pracovní i soukromé záležitosti? Je to o něco méně? Nejste vy sami pro sebe prioritou číslo jedna? Kde jste vy a vaše péče o psychické i fyzické zdraví? Myslíte si, že se vaše baterky donekonečna budou nějak nabíjet samy?

Prvním krokem samozřejmě je, vůbec se do vlastního diáře dostat. Tím to ale rozhodně nekončí. Další podstatnou zkouškou je vydržet a necouvnout. Když už jste v diáři, dodržujte „se“ stejně, jako dodržujete termíny pracovních schůzek. Neposouvejte své aktivity, nepodřizujte je jiným činnostem, které se zrovna vynořily. Dejte „si“ stejnou důležitost, jakou dáváte jiným zápisům v diáři. Zapřemýšlejte také nad tím, kolik času věnujete sami sobě pro nabrání sil, energie, k aktivnímu i pasivnímu odpočinku od práce a rodiny.

Téma „mám se v diáři“ se netýká pouze pracovně extrémně zaneprázdněných osob, ale i třeba maminek na mateřské dovolené. Vypnout pravidelně potřebuje každý.

IRENA HOUDKOVÁ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505655
DnesDnes124
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3907
Tento měsícTento měsíc17001

Partnerské weby

apartman banner