„Obdivuji tě, že jsi měla odvahu tolikrát se pokusit o štěstí a nakonec ti to vyšlo,“ říká Jitce s neskrývaným obdivem dlouholetá kamarádka. „Láska a zamilovanost jsou úžasná věc, ale pro život nestačí. Když ti dá pořádnou facku, musíš se

zvednout, otřepat a jít dál. S ustavičnou nevěrou se žít nedá, musíš leccos přehodnotit a nakonec zjistíš, že děláš stále stejné chyby. Moje třetí manželství je toho zářným důkazem. Občas je nutné tvrdě jít za svým a trochu myslet jako muži. Nejdřív to šlo ztuha, ale spousta věcí je teď pro mě mnohem jednodušších a užívám si to,“ neskrývá Jitka. Proč je někdy dobré uvažovat jako silnější polovina lidstva?

Poslechněte mozek. Také se s hrdostí rády chlubíte, jak vám jde práce skvěle od ruky? Při praní prádla jste stihla napsat s dětmi úkoly, umýt špinavé nádobí, vyřídit telefon s tchyní a zadělat těsto na koláče? Co na tom, že vám pak u večerního televizního programu padá hlava únavou. Takový nadvýkon je pro většinu chlapů nemyslitelný. Všimněte si, že muži dělají vždycky pouze jednu věc a ještě tvrdí, že na sto procent, perfektně, což bývá v rozporu s názorem a hodnocením jejich protějšků. Ale má to něco do sebe. Mozek se dokáže skutečně v každém okamžiku zabývat pouze jednou věcí. Zkuste se někdy soustředit opravdu jen na jedinou záležitost a uvidíte, že to bude fungovat jako jistá forma relaxace a meditace. Třeba při přípravě oběda. Vychutnávejte si vaření bez toho, že si budete připomínat, co vás čeká za povinnosti odpoledne, zítra, příští týden.

Vytřiďte problémy. Stává se to každodenním rituálem. Přijdete domů z práce a máte potřebu se svěřit, co vás během dne potkalo. Většinou jde o záležitosti, které vám leží v žaludku, věci, co se nepovedly. Vyprávíte o tom, čím vás kdo naštval. A také se řeč mnohdy stočí k událostem, které by měly zůstat zapomenuty, protože už je dávno odvál čas. Ale my, ženy, stále něco potřebujeme řešit, něco rozebírat, analyzovat, hledat viníky za staré křivdy a problémy. Mužský přístup je maximálně racionální, chladný a ženě může připadat bezcitný, sobecký. Avšak má to něco do sebe. Muž chce problém jednou provždy vyřešit, udělat za ním tlustou čáru, víc se v něm nepitvat a jít dál.

Nic neplánujte. Nechat věcem volný průběh? To muži většinou perfektně zvládnou, improvizace v jakékoli situaci pro ně není žádný problém, zatímco jejich polovičky si se vším dělají neustále starosti. Potřebují vědět každý detail, maličkost, všechno chtějí mít dopodrobna vymyšlené, ať už jde o rodinný výlet, nákup v supermarketu, večírek u známých, dovolenou. A pokud je něco jinak, než si naplánovaly, stanovily, dokáže je to pořádně rozhodit, považují to za vlastní selhání.

Mějte ráda sama sebe. Je pro vás naprosto přirozené, že myslíte na to, aby se všichni kolem vás cítili spokojeně, šťastně, v pohodě a snažíte se pro to udělat maximum. V tomto směru přinášet jakékoli oběti vám nepřijde jako něco výjimečného. Spíš si vyčítáte, že jste pro druhé něco neudělala, za hřích málem považujete, že si někdy vyjdete s kamarádkou na nákupy nebo na kávu. I v tomto ohledu jsou muži jiní, sami sebe mají na prvním místě a nepotřebují žádné rady v tom smyslu, aby se rozmazlovali a měli více rádi. Jdou si s lehkostí za tím, co považují za důležité. Alespoň něco se od nich naučit není vůbec k zahození.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587977
DnesDnes372
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1224
Tento měsícTento měsíc18341

Partnerské weby

apartman banner