Být myšlenkami tam, kde v daném okamžiku opravdu jste, nenechat je brouzdat někde jinde, na jiném místě, s jinými lidmi, v čase zítra, za týden...Pro mnoho podnikatelů, top manažerů a pilných živnostníků toto představuje snad nadlidský výkon, ale týká se to

samozřejmě úplně všech. Jen málo lidí má „dar“, že umí zavřít dveře od kanceláře, ponechat tam veškeré problémy, starosti a negativní emoce a plně se soustředit na rodinu, být v pohodě a usměvaví. Platí to i naopak. Nebo vy umíte fungovat na sto procent doma a ani si nevzpomenout na tu haldu emailů, která čeká na vyřízení, na dnešní špatnou náladu kolegyně či ještě horší šéfovou, reklamace a problémy ve výrobě, snižující se prodejní čísla, nedostatek pracovní síly? Pokud ano, smekám a rovnou dodávám – ceňte si svého daru, je velice vzácný.

Odhaduji, že většina z nás doma myslí na práci a v práci na domov – co vše ještě není nakoupeno, hotovo, zařízeno. Být teď a tady, dokázat si užívat a vychutnávat přítomný okamžik, nemyslet na to, co bylo včera a na to, co se může pokazit zítra, je velmi náročné. Právem bych tuto dovednost nazvala uměním. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik procent dne jste skutečně tady a teď? Kolik procent řešíte smyšlené katastrofické scény, které se mohou odehrát v budoucnu, a trápíte se věcmi minulými?

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506427
DnesDnes266
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden266
Tento měsícTento měsíc17773

Partnerské weby

apartman banner