„Namluvila jsem si rybáře, rybáře...“ zpívá celý sál na rybářském bále po půlnoci, kdy už není nikdo střízlivý. Zkusme pátrat po situaci, za které píseň vznikla a zejména po koncích naznačených námluv. Její anonymní autorka musela být ošklivá nebo

mít nějakou vadu, že nepřenechala akt namlouvání mužským zájemcům, kterým to odedávna patří.

„On mi tu žížalu ukáže...“ pokračuje píseň. Tu žížalu nebudeme specifikovat, ale zřejmě se jedná o důležitou rekvizitu. Vyplývá z toho i fakt, že je dosud virgo intacta, neboli panna nedotčená. A že má už sakra načase, aby jí nebyla.

Může z toho být manželství, ale nemusí, žít spolu jen tak – říká se tomu na psí knížku – se teď nosí. Ukáže se však, že on po tom baží mnohem méně než ona. Jakmile se vrátí z práce, převlékne se, popadne pruty a maže k vodě.

Ještě tak v zimním období se zdrží doma, ale občas ho to vytáhne k řece, odkud přinese nějakou čudlu, plotici nebo tak něco, tedy žádná sláva. V létě projevila přání jít s ním k jistému jezeru. Vzbudil ji ve tři ráno, k vodě dojeli za ranního chladu a ona podupávala, jak se do ní dala zima. Napomenul ji, ať to nedělá, plaší mu kapry, které nakrmil, aby táhli ke břehu.

Jakmile vyšlo sluníčko a začalo hřát, svlékla se do plavek a posadila se do trávy vedle něho. Soudíme, že to byl od něho pouze letmý a neúmyslný dotyk na nesprávném místě, protože ji to vyprovokovalo k refrénu:

„Nesahej mi na kolínko, tam je samá kost, sáhni radši na stehýnko, tam je masa dost...“

Leč doporučováné sáhnutí se nekonalo. Bral kapr. Slavně uloven, ukázal se být pod míru a musel být takzvaně vrácen vodě.

„A to je všechno?“ otázala se zklamaně.

Blíží se konec týdne, žena se těší, že si udělají hezký večer. „Mohl bys koupit lahvinku...“

„Blázníš?!“ Vyděsil se. „Vypadá ti na bouřku, to berou úhoři.“

Vrátil se pozdě v noci a ona ráno vykřikla v koupelně úlekem. Ve vaně se vlnil stříbrošedý had. Pravda, on jej pak odborně usmrtil, ale had se vlnil na kuchyňské desce dál – úhoři mají tuhý život. Ona si s ním nevěděla rady.

„Stáhnu ti ho z kůže, aby se ti s ním líp pracovalo,“ nabídl jí.

Nenamlouvejte si rybáře, dámy, dopadnete jako ona.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506399
DnesDnes238
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden238
Tento měsícTento měsíc17745

Partnerské weby

apartman banner