Každá žena hledá ve vztahu lásku a jistotu, protějšek, který se o ni dokáže postarat a bude ji mít rád. Jaké muže si vybíráme? Psychologové říkají, že způsob, jakým s námi jednali rodiče, určuje partnerské vztahy v dospělém věku.

 

Emocionální chlad. Zamilováváte se do mužů, kteří stejně jako vaši rodiče nedovedou projevit své city? Zřejmě i oni v dětství pocítili nedostatek správné lásky ze strany svých rodičů a museli velmi usilovat o to, aby vyhověli jejich požadavkům. Vy se cítíte milovaná jen tehdy, když sama můžete někoho obdařit svou láskou, někdy zcela nevědomě dáváte partnerovi najevo, že nesplňuje vaše očekávání. S takovými výčitkami se setkával již od dětství. Aby projevil svou převahu, dá vám na srozuměnou to, co znáte již z domova: Budu tě mít rád jen tehdy, když si to zasloužíš.

Zájem o neklidné duše. Jistě si myslíte, že vaše dětství patřilo k normálním a dobrým. Doma nebyly větší problémy ani rodinné, ani materiální. Pokud se projevily drobné nesnáze, pak se vám někdo z rodičů vždy snažil pomoci. Občas jste pomáhala rodičům, ačkoli k vám neměli velké požadavky. Ale doposud nevíte, kterou z vašich vlastností si cenili nejvíce. V dospělosti můžete mít sklon ke hledání výhod. Domníváte se, že není vhodné činit něco okamžitě. Často raději vyčkáváte, až se záležitosti samy vyřeší. Zajímají vás muži, kteří projevují nějakou iniciativu. Máte zájem o „neklidné duše“, které ani na chvíli nedovedou nečinně sedět na jednom místě. Na začátku známosti taková nadměrná aktivita a dynamika mohou fascinovat. Po nějaké době vás může život na plné obrátky začít unavovat. Pak si uvědomíte, že potřebujete muže, o něhož se můžete opravdu opřít. Zbytečné jsou výčitky, váš manžel vám dříve či později dá na srozuměnou, že jste nudná.

Vlastní potřeby na druhé koleji. V dětství jste cítila, že nejste dostatečně ceněna. Avšak od časných let jste v rodině plnila důležitou roli. Uměla jste nastolit soulad mezi jejími členy, dovedla jste šikovně obrušovat hrany rozhádaných stran, případné neshody mezi rodiči i sourozenci. Rodiče se živě zajímali o vaše školní výsledky, studijní úspěchy, později o postup v zaměstnání, avšak méně už o stav vašich citů, emocionální vyrovnanost. V tom případě zřejmě narážíte na muže s problémy. Máte sklon vybírat si výstřední typy, egoisty, egocentriky, choleriky, muže, kteří nepohrdnou skleničkou. Neradi se pro něco angažují a můžete si být jistá, že všední, každodenní problémy budou vesměs spočívat na vašich bedrech. Takoví muži vás zajímají proto, že jste se již v dětství naučila mít porozumění pro jiné a nebrala jste v úvahu své vlastní potřeby.

Zdravé sebevědomí. Pokud o sobě můžete tvrdit, že vaši rodiče byli šťastní už jen proto, že jste se jim narodila, máte velké štěstí. Snažili se, abyste se cítila jako v sedmém nebi a mohla se na ně vždy naprosto spolehnout. Byla vám dopřána velká svoboda při každém konání, možnost prokázat své schopnosti. Sklízela jste vždy pochvalu, i když váš výkon nebyl stoprocentní, přesto vás to motivovalo k ještě větší aktivitě. Pokud se vám přece jen někdy něco vyčítalo, dělo se tak bez svědků, rodiče byli vždy ochotní poradit, když to bylo zapotřebí. V tom případě znáte svoji cenu, máte sama sebe ráda a v partnerských vztazích nemáte žádné problémy. Snažíte se k sobě připoutat takové muže, kteří sami sebe dokáží správně ohodnotit, jsou bez komplexů, neprožívají frustrace.

(pru)

DODATEK

Žena, která vyrůstala bez otce a neměla mužský vzor, se může ve vztahu cítit zpočátku bezradná a ztracená. Často si vybírá staršího muže, který plní roli ochránce a průvodce životem.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504525
DnesDnes157
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2777
Tento měsícTento měsíc15871

Partnerské weby

apartman banner