Ve světě smyslů bývá chuť na jídlo a sex tak úzce spjata, že se vlastně stává rituálem sexuální předehry téměř v každé kultuře. Muži často touží po tom, aby našli jídlo nebo nápoj lásky, který zvýší jejich chuť na sex a potenci. Španělská muška, rozemletý roh nosorožce i

ostatní doporučovaná afrodiziaka bývají obvykle jen určitou pověrou. Smutnou pravdou zůstává, že ve skutečnosti neexistuje (nehledě na viagru) magická substance, která by vás po požití zaručeně stoprocentně vrhla do náruče milované osoby. Vzácné a exotické pochoutky však muži oceňovali zejména pro jejich novost a nezvyklost. Dokonce i jinak běžný brambor se pokládal za zázračný, když ho Kolumbus objevil. Rajčata byla v 16. století považována za jablka lásky, protože jejich dužnina a barva připomíná pohlavní orgány. Chřest je rovněž falický a účinkuje jako diuretikum. Brillant Savarin, největší znalec gastronomie 19. století, objevil erotické účinky lanýžů. A třebaže lanýž není zrovna tím pravým afrodiziakem, může způsobit, že muži budou příjemnější a ženy něžnější. Průzkumy také prokázaly, že lanýže jsou přirozeně sexy. Tato malá houba totiž produkuje sexuální hormony, které například prasata umějí dobře rozpoznat. Ústřice jsou pravděpodobně nejúčinnějším afrodiziakem od dob Casanovy, který jich údajně snědl ke snídani tucet denně. Obsahují totiž revitalizující vitamin E a zinek.

Dobrá sexuální dieta může být účinná při vyváženém intimním životě, přičemž se nedoporučuje jíst příliš mnoho hovězího masa. Zajímavě se jeví rovněž sex a vegetariánská strava. Třebaže hrách, fazole, čočka nepatří právě k potravinám, které by měly sex zlepšovat, mají určitý vliv na sexuální potenci, obdobně jako vejce. Čokoláda je synonymem sebehýčkání a může pomoci těm, které partner či partnerka opustili, nebo jsou zatím ještě ve hře. Kvalitní čokoláda, tedy taková, která obsahuje vysoké procento kakaové hmoty, má v sobě psychoaktivní příměsi, jež mají na některé ženy až téměř extrémní účinky.

(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504538
DnesDnes170
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2790
Tento měsícTento měsíc15884

Partnerské weby

apartman banner