Neříkejte – zejména když máte nějaký rok přes šedesát – že si nezanadáváte, co s vámi to počasí dělá, každej den je jinak, bolí mě od toho celej člověk a jak to jde na nervy, pořád na to musím myslet…

 

Ty takzvané nervy však zasahují i do našich životů. Svěřila se mi jedna známá, že má víkendové manželství.

„Jak to snášíte?“ zajímal jsem se.

„Uprostřed týdne to jsou nervy,“ odpověděla.

Víc jsem se neptal. Ta odpověď se zdá být překvapivá, ale zkusme si ji trochu dešifrovat. Ona, dosud mladá a vybavená všemi ženskými atributy, působí v kultuře okresního města, on - pohledný vysoký chlap na podobném postu na ministerstvu v Praze. Na víkend jezdí domů.

Můžeme si představit, že sobota a neděle jsou pro oba rajskou zahradou opětované lásky. V pondělí ještě blažený pocit doznívá, v úterý začnou pracovat nervy a přinesou pochybnosti a představy. Manžel má přece kolem sebe plno ženských, co když odolá vábení některé z nich? Nervy si dají záležet na tom, aby jí přinesly vidiny hrůzných důsledků. On v té Praze je na tom stejně, co když jí v okresním městě nedá pokoj chlap, který je zvyklý lovit v cizím manželském revíru? Uprostřed týdne řádí u obou nervy nejvíc. V pátek nastává uklidnění a těšení jeden na druhého. To všechno mají na starosti nervy.

V normálním manželství je rovněž normální, že si oba jdou občas na nervy, zpravidla z malicherných důvodů… Avšak pozor, pokud to manželka začne prohlašovat nahlas, je pravděpodobné, že ví o někom, kdo jí na nervy nepůjde. To je předzvěstí žádosti o rozvod.

Na nervy je spousta léků, ale zdá se, že mnohdy by spíš pomohla špetka tolerance, jinak je možné, že ve vás takzvaně bouchnou saze.

Také já bývám příčinou nervů. U některých výborných jídel, která vaří má přítelkyně, slýchám: „Prosím tě, nemohl by sis krájet menší sousta? Když krájíš velká, tak strašně mlaskáš. Poslouchat tě, to je o nervy...“

Prosím vás, co ty zatracené nervy vlastně jsou?

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506403
DnesDnes242
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden242
Tento měsícTento měsíc17749

Partnerské weby

apartman banner