Epidemie chřipky se objevuje v Evropě téměř každý rok. Podceňovat její příznaky se nevyplácí. Jakmile pocítíte zvýšenou teplotu spojenou s velkou únavou, bolesti hlavy a kloubů, třes, vyhledejte lékaře. Léčbu předepsanou lékařem lze podpořit i

některým jídlem a bylinnou medicínou. Už naši předci se spoléhali na léčivé vlastnosti slepičí polévky, která tělu dodá hodně energie, organismus posílí, zklidní žaludek. Oslabený organismus potřebuje hodně vitaminu C, proto se doporučuje v nemoci zvýšit jeho příjem konzumací citrusových plodů a čerstvého ovoce a zeleniny obecně. Také česnek, který je považován za přírodní antibiotikum, uleví při zánětu horních cest dýchacích, pomáhá uvolňovat a vykašlávat hleny. Za výborného spojence proti chřipce platí i zázvor. Lze si z něj připravit lahodný čaj, kdy dvě polévkové lžíce čerstvě nastrouhaného kořene zalijete čtvrt litrem vody a necháte alespoň pět minut odstát. Ochucený lžičkou medu chutná výborně a ještě k tomu pomáhá uzdravovat. V prvních dnech nemoci je na místě dietnější strava, jako jsou rýže, suchary, tvaroh, jogurty, horké vývary, banány. A jak lze ještě proti chřipce účinně bojovat? Horečku lze snižovat například studenými zábaly hrudníku i celého těla. Důležité je také často větrat, pít dostatek horkého čaje a vůbec hodně pít. Je třeba vyloučit alkohol a omezit pití kávy.   

(mav)                                                                                                                                                                          

DODATEK

Není bez zajímavosti mnohaletý výzkum vědců z univerzity v Pitsburgu, kteří dospěli k závěru, že chřipka útočí čtyřikrát méně na lidi s příjemným vystupováním, optimisty než na osoby zasmušilé s negativním myšlením.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457954
DnesDnes385
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden1080
Tento měsícTento měsíc8900

Partnerské weby

apartman banner