V roce 1945 zemřel jeden z největších jasnovidců 20. století - světoznámý americký věštec Edgar Cayce, jenž byl přezdíván „spící prorok“. Přestože nikdy nepatřil k lékařům, rozpoznával správné diagnózy a doporučoval léčbu, jejíž účinnost lze zčásti prokázat teprve až v dnešní

době.

Jako zbožný člověk a přesvědčený křesťan měl Cayce daleko k pověrám. Ve vytržení však viděl neznámé události minulosti, další vývoj i budoucí děje, přičemž o nich informoval tak, jako by je sám prožil. Když Edgar Cayce roku 1945 ve Virginii zemřel, zanechal na čtrnáct tisíc ověřených stenografických záznamů telepaticko-jasnovideckých výpovědí, které podal během 43 let více než osmi tisícům různých lidí. Tyto dokumenty jsou dnes známy pod názvem Readinge (čtení), ale podle obsahu se jedná spíše o výklad, diagnózu a prognózu. Readinge přitom představují jednu z nejobsáhlejších a nejpůsobivějších zpráv i duchovní zkušenosti, jaké kdy nějaký člověk zanechal.

Cayceovy předpovědi se naplnily

Je až nevídané a nepochopitelné, jak tento člověk dokázal vycítit například geologické změny, k nimž došlo teprve mnoho let po jeho smrti. Jeví se až strašidelně, s jakou přesností docházelo k událostem, jejichž vznik nemohl znát a přesto je předem ohlásil. Edgar Cayce přesně předpověděl délku trvání II. světové války, smrt dvou amerických prezidentů (Roosevelta a Kennedyho), velké zemětřesení v Chile a Peru, rasové nepokoje v USA, vietnamskou válku, ohromné zvraty v mezinárodní politice či celosvětovou krizi měnových systémů.

Předpověděl také, že v čase Vodnáře lidé objeví schopnost probudit a rozvíjet své psychické síly. Telepatie a jasnovidectví se mají stát samozřejmým prostředkem přirozené komunikace člověka. Lidé rovněž rozpoznají své tvůrčí síly a budou je umět využít ke svému materiálnímu prospěchu. Člověk pronikne do blízkého i zcela vzdáleného vesmíru…

Podrobné popisy vynálezů budoucnosti

Edgar Cayce podrobně popsal novinky v oblasti lékařství, četné technické objevy, zejména využití zvuku a infrazvuku, elektromagnetických a hydroelektrických sil, které byly v jeho době ještě zčásti nesrozumitelné. Předpověděl také důležitost rozhlasu, televize a telefonu s obrazem. Jako jeden z příkladů lze jmenovat, že už v roce 1932 prohlásil: „…nový zájem o elektromagnetický pohon nastane zhruba kolem roku 1958.“ A skutečně, v roce 1958 vznikly v laboratořích ve Vestinghousu v USA plány ponorek právě na takový pohon. Caycova proroctví o hledání nových zdrojů dnes jen potvrzují správnost jeho předpovědí.

Lidstvo čeká nová doba

Některé strašlivé vize věštců minulých staletí i naší současnosti předpokládají spíše apokalyptický průběh, jakého by mohly nabýt události našeho věku. Ve hře je totiž stále dost faktorů, které by mohly vyvolat války, katastrofy, prorokuje se bezohledné plundrování přírodního bohatství, nárůst skleníkových a nebezpečných plynů, klimatické změny, nedostatek pitné vody, zamořování ovzduší, narušení ochranné zemské vrstvy, zesílená radiace... Je vůbec možné veškerým zničujícím pochodům zabránit? Doufejme, že ano. Edgar Cayce však už dávno věděl mnohem víc, přičemž předpověděl konec starých časů a počátek nové doby pro lidstvo. Právě z těchto vizí můžeme dnes čerpat i svoji naději.

Pavel Kovář

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476953
DnesDnes144
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3294
Tento měsícTento měsíc8583

Partnerské weby

apartman banner