„Slyšela jsem, že co se týče vážných nemocí, patří mezi úspěšné pomocníky havajské léčitelství. Můžete o něm něco napsat?“ požádala redakci Pavla z Kroměříže.
Zastáncem a propagátorem havajského léčitelství je u nás například fotograf, kameraman a cestovatel, plzeňský rodák Jiří Dvorský. Ten obecně Havaj považuje za velmi unikátní místo - harmonické a léčivé.
Co vás přivedlo na Havaj?
Za komunismu jsem emigroval a žil v Americe. Nějaký čas jsem pobýval na východním pobřeží, pak jsem přesídlil na západní pobřeží do Oregonu. No a potom jsem se rozhodl přestěhovat na Havaj a nebylo to jen kvůli tomu, že jde o tropické ostrovy, je tam příjemně, všude kolem máte moře. Roli sehrálo i to, že jsem se zhruba od roku 1990 začal více zajímat o ezoterické věci včetně práce s energií a léčení. Celkem jsem na Havaji strávil asi 7 let života.
Co v sobě pojem havajské léčitelství zahrnuje? S čím pracujete? Kdo vás učil a od koho jste získával zkušenosti?
Já do havajského léčitelství zahrnuji v podstatě vše, co jsem si za dobu svého života osvojil a co používám. Nepochází sice vše z Havaje, ale právě Havaj na to měla obrovský vliv. Však tu také v porovnání s jinými zeměmi najdete snad nejvíce léčitelů na kilometru čtverečním. Setkal jsem se tam opravdu se spoustou lidí, kteří se zabývají různými způsoby léčení. Nikdy jsem však neměl žádného mistra či někoho, kdo by mě přímo učil, od každého jsem něco pochytil. Víte, už jen to, že tam žijete, vás formuje. Havaj sama každého jakoby zasvětí do své léčivé energie. Mám-li být konkrétnější, pak tedy používám a je mi blízké havajské ho‘oponopono. Tím jsem se hodně zabýval a pořádal jsem i výukové semináře této jednoduché havajské techniky. Jinak je má práce založena hodně na využití energie - ať už jde o klasickou reiky nebo quantum touch, což je práce s energií, vibrací, informačním polem Země, havajská zemská energie je velice silná. A využívám i další jiné způsoby a možnosti léčby.
Jak vaše terapie probíhají?
Je to velmi individuální. Každý člověk je unikátní, každý fungujeme trochu jinak, a tak to je i s léčiteli, jimiž léčivá energie prochází. Já nediagnostikuji nemoci, nepátrám po tom, kde co je v těle špatně, nepojmenovávám to. Ono to totiž může být i kontraproduktivní. Když člověku řeknete, že má to či ono, zapíše si to do podvědomí a začne se tím zabývat. Tím pádem si rozjede program, že u něj něco existuje. Já jen nechám skrze sebe procházet energii - někdo ji nazývá vesmírnou či základní energií, jiní o ní hovoří jako o vesmírné inteligenci, božské energii… Když ke mně tedy někdo přijde, může a nemusí mi říkat, co mu je, co ho trápí. Já to odevzdávám vyšší moci. On si jen lehne na záda a já začínám u jeho hlavy. Držím ruce u jeho hlavy, dalo by se říci částečně pod hlavou, a napojím se na energii, která mnou prochází. Nedávám tam žádný konkrétní záměr, jen přání, aby pro toho daného člověka přišlo to, co je pro něj v daném okamžiku nejlepší, co souzní s jeho nevyšším dobrem. Tedy se může stát, že přijde někdo kvůli tomu, že ho bolí ruka, ale odejde s tím, že se mu vyléčí něco úplně jiného. A ruka ho bude bolet dál, protože asi nebyla tím nejdůležitějším, co bylo třeba zaléčit… Nějakou dobu nechám působit energii u jeho hlavy a potom přejdu k jeho nohám a položím ruce na jeho chodila. Působí to podobně jen s tím rozdílem, že tam se propojuji se zemskou energií. Na chodidlech jsou reflexní body všech orgánů v těle a energie proudí tam, kam je třeba. Nechávám energii proudit, dokud necítím, že je čas přestat. Naše lidské myšlení a vidění je limitované a ohraničené, tedy když se koncentrujeme, po něčem pátráme, pak často nevidíme podstatu, to, co je za tím. Proto to nechávám na tu vyšší energii. Toto léčení je hodně relaxační, každý člověk to prožívá jinak, ale rozhodně je to pro něj uvolňující.
Co vše lze pomocí havajského léčitelství řešit?
V podstatě úplně vše - potíže na fyzické i mentální úrovni, tedy záněty, zlomeniny, bolesti, pooperační stavy, ale také problémy v zaměstnání, ve vztazích. Jde o harmonizaci, ať jde o cokoli. Funguje to i v případě, že někdo řeší nedostatek peněz, přináší to zkrátka harmonii do všech aspektů bytí.
A účinkuje i na tak závažná onemocnění, jako je třeba rakovina?
Nelze přesně říci, co a jak se stane. Ale v době, kdy jsem žil na Havaji, za mnou přišla paní, které našli rakovinový nádor na prsu. Nechtěla žádnou chemoterapii, operaci ani jiné zákroky klasické medicíny. Požádala mě, zda to můžeme zkusit. Chodila za mnou dvakrát - třikrát týdně necelý měsíc. Absolvovala nějakých 10-12 léčení a šla znovu na vyšetření k lékaři. A nádor zmizel, už nic nenašli, byla v pořádku. Dlužno dodat, že je to individuální, nemusí to každému zafungovat tak rychle a skvěle. Rychlé účinky mají pilulky, jenže těmi se neléčí příčina, potlačí se pouze projev nemoci. Nemoc je jako požár. Když začne hořet, spustí se alarm. Vezmete si pilulku? To je, jako byste vypnuli poplašené zařízení a nechali plameny řádit dál.
Lze nějak specifikovat - vyjádřit účinnost - úspěšnost této metody?
Vždy přinese pozitivní změny. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by se někomu jeho stav zhoršil. Tedy někdy se to přechodně stane v rámci reakce na působení energie. To bývá v den léčby či den po to ní, ale jde o ukazatel toho, že v těle dochází ke změnám a stav se potom zlepší. Někdy zmizí problém po jediném léčení a jindy se stane, že se člověk pousne jen o krůček dál, určitý aspekt se zharmonizuje a člověk potom, když přijde na další sezení, se zase posune o krok dál. Nemohu zasahovat do svobodné vůle duše, pokud má u člověka nemoc přetrvat, protože i přes nemoci se lidé učí, netlačím na to, aby se problému zbavil. Vždy tam figuruje to, že to musí být v souladu s jeho nejvyšším dobrem. Nelze tak předem říci, kdy se kdo potíží zbaví, zda bude zdravý. To vám ani chirurg nezaručí, že po zákroku budete zdraví a neobjeví se žádný problém…
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 732 374 542

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503074
DnesDnes579
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1326
Tento měsícTento měsíc14420

Partnerské weby

apartman banner